
Рада Опішнянської ОТГ та активна молодь створять молодіжну раду. Такий крок підвищить інтерес молодого покоління до місцевого самоврядування й процесу ухвалення рішень та сприятиме розвитку громади через реалізацію молодіжних ініціатив. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 28 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, навчальних закладів та молодь обговорили, як можна мотивувати молоде покоління залишатися у громаді та залучити його до прийняття рішень. Також на консультації вирішували, як створити умови для якісного дозвілля, самоосвіти та розвитку, щоб підвищити рівень задоволеності проживанням в громаді.
На думку учасників заходу, раді ОТГ та активній молоді потрібно налагодити комунікацію та навчитися співпрацювати. Наприклад, формою такої співпраці, на думку учасників консультації, могла б стати молодіжна рада, яка стане інструментом активізації молоді, залучення до ухвалення рішень та розвитку громади.
Начальниця відділу підтримки сім’ї Олена Костенко наголосила, що на даний момент в ОТГ немає місця, де б молодь могла культурно проводити своє дозвілля, займатися саморозвитком:
“Не вистачає зон для відпочинку молоді: дискотек чи кафе. Дітям нема, де себе діти ввечері. Тому громаді потрібен якийсь молодіжний хаб чи щось схоже на нього”.
За словами Анастасії Правденко, учениці Опішнянського опорного закладу освіти, на території ОТГ є Будинок дитячої та юнацької творчості та будинок культури, але заходів, цікавих для молоді, там не проводять:
“В нас в ОТГ є гуртки на базі Будинку творчості, але вони для більш старшого покоління. Для нас цікавих гуртків там немає. В приміщенні немає навіть належного опалення, там дуже холодно. Будинок культури справді великий, але сьогодні у залах проводять виставки”.
Також, учениця “Колегіуму мистецтв у Опішні” ім. В. Кричевського Анастасія Коваленко додала, що саме організація роботи сучасних гуртків змогла б частково задовольнити потреби молоді у сфері саморозвитку:
“Раніше у нас в Опішні був гурток сучасних танців, дівчата з великим задоволенням його відвідували. Нам дуже сподобалась викладачка, вона була професіоналом своєї справи. Але потім вона пішла у декретну відпустку. Зараз кваліфікованого викладача танців у нас в Опішні немає. Я б хотіла, щоб гурток сучасного танцю відновився”.
Під час дискусії учасники обговорили, як можна використати приміщення місцевого будинку культури для організації дозвілля молодшого покоління. Учні одностайно підтримали ідею створення сучасного кінозалу, а Жанна Чечель, начальниця соціально-гуманітарного відділу, пообіцяла посприяти молоді в облаштуванні приміщення.
Також на думку учасників консультації, в громаді треба організувати навчальний гурток з робототехніки, комп’ютерний клуб.
Тому за словами начальниці соціально-гуманітарного відділу Жанни Чечель, в громаді слід провести анонімне соцопитування, аби дізнатися, що саме цікавить сучасну молодь і як вона хотіла б проводити своє дозвілля в ОТГ. Також, вона додала, що наразі молоде покоління жодним чином не залучене до процесу ухвалення рішень в громаді. На її думку, цю ситуацію змінить створення молодіжної ради:
“З січня місяця плануємо почати створення Молодіжної ради. Хочу, щоб ви приходили до нас в селищну раду на сесії, висловлювали ваші побажання, думки, обговорювали проекти. Щоб ви чули нас, а ми чули вас. Адже всі ми розуміємо, що налагодження комунікації можливе шляхом діалогу”.
Присутня на консультації молодь ОТГ підтримала ідею створення молодіжної ради та заявила про готовність працювати на розвиток громади.
“Ми дуже сподіваємося, що наша публічна консультація внесла розуміння в те, з чого потрібно починати, аби почути та задовольнити потреби сучасної молоді. А молодь, в свою чергу, зрозуміла, що шляхом докладання спільних зусиль можна жити, розвиватися та насолоджуватись життям в своїй місцевості ”, – підкреслила представниця ГО “Центр UA” Альона Гончаренко.
За підсумками консультації, представники місцевої влади, навчальних закладів та молодь, дійшли згоди, що перший крок у співпраці – налагодження діалогу між сторонами. Тому в найближчій перспективі в Опішнянській ОТГ створять молодіжну раду.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати