Молодіжна рада у Байковецькій ОТГ запрацює вже у вересні — результат публічної консультації

01 Липня 2019
Молодіжна рада у Байковецькій ОТГ запрацює вже у вересні — результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Молодіжна рада у Байковецькій ОТГ запрацює вже у вересні — результат публічної консультації

Рада Байковецької ОТГ створить Молодіжну раду, щоб залучити молодь до життя громади та створити умови для їхнього розвитку та дозвілля. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади та молоді обговорили, як забезпечити врахування інтересів молоді при ухваленні рішень радою громади. 

У серпні на сесії Байковецької ОТГ затвердять документи, які будуть регламентувати роботу Молодіжної ради. До органу увійдуть представники від кожного населеного пункту громади та учнівського самоврядування. Рада ОТГ планує так активізувати молодь, надати можливості для самореалізації та залучити до процесів прийняття рішень. Також представники відділу культури, молоді та спорту Байковецької ОТГ хочуть навчити Молодіжну раду реалізовувати проекти не лише за кошти місцевого бюджету, а й залучати додаткове грантове фінансування. Також планують проводити тренінги на теми, які цікаві молоді. 

Учасники консультації зосередили увагу на проблемах відсутності вільних просторів для молоді та спортивної інфраструктури. Однак, представники ради ОТГ кажуть, що практично в кожному селі Байковецької ОТГ є заклади культури: клуби, бібліотеки, будинки культури, і що вони можуть стати майданчиком для молоді, доступ до приміщень є, проте їх треба треба наповнити змістом. Представники влади переконані, що ініціатива має йти знизу.

“Раніше ми щось організовували для молоді, вони інколи брали в цьому участь, але самі не були ініціативними, це для них не притаманно. Зараз хочемо спробувати інший підхід — ми створюємо умови, а молоді пропонуємо активізуватись. Ми не будемо їм нав’язувати що, коли і як робити”, — зазначає Віктор Пулька, заступник голови Байковецької ОТГ.

Одним із перших завдань Молодіжної ради стане пошук, розвиток й організація роботи простору, де молодь могла б збиратись, проводити заходи, відпочивати. На думку представників ради ОТГ, це дасть новоствореній Молодіжній раді поштовх для активної роботи та залучення молоді. Зі свого боку, влада готова всіляко підтримувати та допомагати їм.

Молодіжна рада у Байковецькій ОТГ запрацює вже у вересні — результат публічної консультації

Заступник голови громади Віктор Пулька каже, що питання з спортивною інфраструктурою вирішується: 

“У нас в квітні було проведено анкетування серед учнів шкіл про те, якими видами спорту вони цікавляться. Ми підписали меморандум про міжмуніципальне співробітництво з Тернополем і зараз пробуємо залучити фахівців з їхніх дитячих спортивних шкіл до нас, адже це є економічно вигідніше, ніж створювати свою школу і запрошувати своїх тренерів”. 

У Байковецькій ОТГ є програма “Молодіжна політика”, на яку виділено з бюджету громади  700 тисяч гривень. Але вона зараз у процесі удосконалення, адже не відповідає потребам молоді. Представники ради ОТГ кажуть, що складали її, виходячи з власного бачення, але після розмови з молоддю зрозуміли, що вона неефективна і потребує доопрацювання. Представники відділу культури, молоді та спорту запевнили, що надалі пропозиції молоді будуть враховуватись. Саме одним із ключових завдань Молодіжної ради має стати допомога в удосконаленні програми “Молодіжна політика” для ефективного витрачання кошті.

Староста села Гаї-Шевченківські Богдан Брич, переконаний що Молодіжна рада додасть молоді відчуття причетності до процесів, які відбуваються в Байковецькій ОТГ і вона зможе попрактикувати управлінські навички.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Юлія Ковальчук наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації:

“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, вдасться залучити молодь до прийняття рішень в громаді та запустити дієву та ефективну Молодіжну раду”.

За підсумками заходу учасники домовились провести інформаційну кампанію для залучення молоді, прийняти рішення сесією Байковецької ОТГ про створення Молодіжної ради, затвердити статут та провести вибори. А також удосконалити програму “Молодіжна політика”, щоб вона відповідала запитам молоді. 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Молодіжна рада у Байковецькій ОТГ запрацює вже у вересні — результат публічної консультації