
Молодь Калуша планує стажуватися в міській раді Калуша та створити молодіжну раду при міській раді. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 21 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники громадських організацій, депутати, молодь, школярі, батьки обговорили, як можна підвищити активність молоді у місті Калуш. Влада міста хоче більше залучати до співпраці молодь. За даними міської ради, молодь хоч і не виїжджає з міста, але є досить пасивною. На заходи у примусовому порядку приходять тільки школярів, а також часто відвідують їх пенсіонери.
На даний час у міській раді відсутня молодіжна рада, діють тільки три координаційні ради, в яку при бажанні можуть входити молодіжні громадські організації чи поодинокі молодіжні активісти. Однак, як вважають учасники консультації, молодіжна рада дала би можливість владі більше прислухатися до потреб молоді.
Підкріпленням діяльності молодіжної ради є організація стажування в Калуській міській раді, що може призвести до збільшення молодих працівників.
“Вважаю, що стажування у відділах Калуської міської ради буде корисним для молоді. Стажери зрозуміють роботу органу місцевого самоврядування: як відбувається комунікація з громадянами, як приймають рішення та проводять різноманітні заходи”, – переконаний Василь Ільницький, начальник відділу Калуського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Під час консультації згадали і про фестиваль “Чорний ліс”, який колись організовували молодіжні організації. Даний фестиваль мав патріотичний напрямок та основою його була українська пісня. Цей фестиваль – чудова можливість для молоді Калуша об’єднатися та навчитися проводити масові заходи, комунікувати із владою та бізнесом, займатися пошуком коштів та інформаційним поширенням заходу.
“Десь 10 років тому громадські організації організовували патріотичний фестиваль “Чорний ліс”. Часткову фінансову підтримку фестиваль отримував від міської ради, але чомусь, на відміну від фестивалю “Зашків” на Львівщині, не прижився. На мою думку, організатори не мали достатньо досвіду та ентузіазму проводити такий захід”, – зазначив Володимир Климентій, начальник відділу праці, пенсійного забезпечення та соціальних інспекторів управління Соціального захисту населення Калуської міської ради.
Крім цих пропозицій, які обговорювали на публічній консультації, найбільше у громаді хочуть створити робочі місця, що дало б змогу молоді залишатися, бути активними та розвивати своє місто.
“Тільки комплексний підхід до вирішення даної проблеми і сприяння влади у розвитку молодіжної політики, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу дасть змогу залучати молодь до активностей та створити нові робочі місця”, – зазначив регіональний координатор ГО “Центр UA” у Львівській області Андрій Фендик.
Як підсумок молоді учасники публічної консультації вирішили, що влада має докласти зусиль для створення молодіжної ради, започаткування стажування в органах місцевого самоврядування та збільшення кількості робочих місць, щоб молоді люди могли залишатися та розвивати Калуш. Влада ж, попередньо погодилася сприяти стажуванню та створенню молодіжної ради.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати