
Рада Краснопільської громади активно підтримує сучасний підхід “молодіжної участі” і готова підтримати молодь у формуванні Молодіжної Ради та нової Програми розвитку молоді. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 7 травня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На заході, який відбувся 7 травня у Палаці культури Краснопільської громади, представники органів місцевого самоврядування, вчителі та активна молодь обговорили можливості молоді впливати на формування молодіжної політики та розвивати громадянське суспільство на території громади. Значну увагу приділили актуальності формування Молодіжної ради та пропозиціям щодо Програми розвитку молоді.
Керівник відділу культури, туризму, молоді та спорту Анжела Назаренко зазначає, що на сьогодні поки що немає механізму долучення молоді до прийняття рішень у громаді, проте влада відкрита до пропозицій і порад:
“У нас дуже активна молодь, проте поки що не сформований механізм, який допомагав би їм впроваджувати власні ініціативи та розвиватись, саме тому формування Молодіжної ради є актуальним”.

Продуктивним було обговорення з молоддю того, що не влаштовує їх і що їм не вистачає для повноцінного розвитку. Зокрема, вона поділились своїми побажаннями та ідеями щодо інфраструктурного облаштування: активні молоді люди зазначили про необхідність створення розважального центру, де вони б могли відпочити; облаштування місць відпочинку для літнього дозвілля; створення велодоріжок, скейт-парку, тощо.
Також молоді люди висловили свою думку щодо необхідності налагодження зв’язків між ними і місцевою владою задля якісного розвитку громади.
“Молодь – наше майбутнє! Потрібно якомога частіше залучати молодь до здійснення місцевого самоврядування і прийняття рішень через доступні механізми, такі як: Молодіжна рада та молодіжні громадські організації”, – стверджує методист Краснопільської бібліотеки Ірина Таганська.
Запрошений гість заходу, волонтер програми Erasmus+ EVS Бенжамін Лоєн розповів про те, що Молодіжні ради у селах Європи займаються суспільно-корисними проектами, які допомагають тим, хто цього дійсно потребує:
“У маленьких селах Нідерландів і Бельгії молоді люди реалізовують проекти, на які не завжди зважуються дорослі. Наприклад, на громадських засадах молодь відвідує людей похилого віку, допомагає інтегруватись родинам переселенців і біженців до життя громади і навіть створює платформи для спілкування між громадськими активістами, журналістами і політиками”.
На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Марина Носаченко наголосила, що подальший розвиток Краснопільської ОТГ залежить від зацікавленості сучасної молоді докладати зусилля до процвітання громади:
“Ми дуже сподіваємось, що під час нашої консультації ви набрались достатньої мотивації для створення ще більш комфортного молодіжного простору у Краснопільській громаді”.
За підсумками заходу учасники домовились актуалізувати створення молодіжної ради і працювати над пропозиціями до Програми розвитку молоді Краснопільської ОТГ.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати