Комунальне майно Ківерцівського району приймуть на баланс Ківерців після оптимізації — результат публічної консультації

14 Травня 2019
Комунальне майно Ківерцівського району приймуть на баланс Ківерців після оптимізації — результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Комунальне майно Ківерцівського району приймуть на баланс Ківерців після оптимізації — результат публічної консультації

Ківерцівська об’єднана територіальна громада прийме на баланс усі об’єкти району, якщо ці установи та організації за ініціативи районної ради оптимізують і зменшать свої видатки. Про це стало відомо на публічній консультації, організованій ГО “Центр ЮА” у місті Ківерці 7 травня.

На зустрічі представники влади району, ОТГ й комунальних установ обговорили шляхи вирішення проблеми утримання 13-ти об’єктів комунальної власності Ківерцівської районної ради, зокрема:

 1. Територіальний центр соціального обслуговування Ківерцівського району
 2. КП “Інклюзивно-ресурсний центр”
 3. Ківерцівська дитячо-юнацька спортивна школа
 4. Ківерцівський районний центр дитячої та юнацької творчості
 5. Ківерцівський районний центр еколого-натуралістичної учнівської молоді
 6. Ківерцівська районна станція юних туристів
 7. Ківерцівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 8. Ківерцівська районна бібліотека для дітей міста Ківерці та Центральна бібліотека Ківерцівської центральної бібліотечної системи Волинської області
 9. Бібліотеки-філії у селах Муравище та Сокиричі, Бодячів, Суськ, Звози та Словатичі
 10. Ківерцівська дитяча музична школа
 11. КЗ “Ківерцівський краєзнавчий музей”
 12. Ківерцівський районний будинок культури ім. М.П. Ковальова
 13. Будинки культури у селах Муравище та Суськ, клуби у селах Сокиричі, Бодячів, Словатичі
Комунальне майно Ківерцівського району приймуть на баланс Ківерців після оптимізації — результат публічної консультації

Як заявила заступниця начальниці Управління фінансів Ківерцівської РДА Наталія Стащук, РДА та районна рада знали ще наприкінці 2018 року про те, що у бюджеті району не буде жодних коштів на утримання об’єктів комунальної власності. Причиною цього є зменшення бюджету у зв’язку із створенням нових об’єднаних територіальних громад, які від’єдналися від району і відповідно сформували свої окремі бюджети.

Тож, органи влади району звернулися до Ківерцівської міської ради із проханням профінансувати діяльність 13 об’єктів комунальної власності районної ради, адже вони знаходяться на території міста Ківерці.

“Потрібно усім, не тільки окремим керівникам, а також спільно із міською, районною радою і так само адміністрацією ці питання вирішувати. На даний час в районному бюджеті вільних грошей немає. Однак, якщо ці об’єкти знаходяться на території ОТГ, то нам здається, що це їхня функція — взяти їх на свій баланс і забезпечити фінансування”, — додав заступник голови Ківерцівської районної ради Віталій Протасюк. Також він дав зрозуміти, що рада чекає звернення від Ківерцівської ОТГ із проханням передати об’єкти на баланс.

За словами голови Ківерцівської об’єднаної громади Володимира Жгутова, ці об’єкти будуть прийняті на баланс. Але він висловив своє невдоволення, що районна рада довела ситуацію до критичної точки, адже вона боргує чималеньку суму працівникам комунальних установ і немає звідки цей борг оплатити.

“Ми чесно і відверто сказали, що не вклалися в ті розрахунки, які припадали на місто Ківерці, тому що левова частина видатків на ці установи була розрахована на саме місто Ківерці. Ми профінансували ці видатки в межах 63% відсотків від потреб, які мала перечислити громада”, — заявив він.

Комунальне майно Ківерцівського району приймуть на баланс Ківерців після оптимізації — результат публічної консультації

Як голова громади пояснив, саме тому необхідні були заходи із оптимізації, ліквідації, реорганізації вищеназваних установ. 

“Якщо районна рада розуміла, що не буде коштів, необхідно було за 3 чи 4 місяці збирати керівників комунальних закладів говорити з ними відверто, що ми виходимо на певні суми і можемо утримати лише певну кількість людей. Фактично ще у листопаді 2018 року слід було попереджати їх офіційно про скорочення чи оптимізацію установ”, — заявив голова громади.

Поза тим Володимир Жгутов заявив, що об’єднана громада рано чи пізно прийме всі об’єкти районної ради на баланс. Так, процес передачі шкіл та садочків уже запустили. У планах звертатися до району про передачу позашкільких закладів. Решту об’єктів забиратимуть по мірі вивчення їх ситуації.

Практично усі очільники комунальних установ повідомили про розуміння ситуації із браком коштів та вже розпочали процеси оптимізації. Також більшість із них висловила велику надію на те, що заклади не будуть закриті. На їхню думку, краще оптимізувати штати, аби зберегти свої установи й перейти до тих бюджетів, які Ківерцівська ОТГ може виділити зараз.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Комунальне майно Ківерцівського району приймуть на баланс Ківерців після оптимізації — результат публічної консультації