Кілійська громада нарешті сформує бюджет участі – результат публічної консультації

25 Вересня 2019
Кілійська громада нарешті сформує бюджет участі – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Кілійська громада нарешті сформує бюджет участі – результат публічної консультації

Кілійська громада створить робочу групу для прийняття бюджету участі у своєму ОТГ. Під час публічної консультації, яку 23 вересня організувала громадська організація “Центр UA”, заінтересовані сторони висловили свою готовність до співпраці, аби в найближчому часі вирішити це питання.

Представники самоврядування та активні громадяни Кілійської ОТГ обговорили, як спільно вирішити питання формування і реалізації бюджету участі для розвитку громади, адже Кілія є центром одного з найвіддаленіших від Одеси районів. Крім цього, орган місцевого самоврядування Кілійської ОТГ наразі не прийняв бюджет участі громадян, що дозволило б залучити представників громади до процесу якісних змін у громаді.

Як зазначає секретарка виконавчого комітету Кілійської міської ради Лариса Кріпакова, керівництво ОТГ давно прагне запустити механізм бюджету участі:

“Ми брали участь у багатьох заходах, присвячених цьому питанню. Нас дійсно цікавить це питання і ми маємо запит з боку громадськості щодо цього”, – говорить чиновниця. 

Після презентації інструментів участі представників громад від Євгенії Генової, учасники заходу дізнались більше про успішні приклади реалізації бюджету участі у громадах по всій Україні. 

“Успішні приклади реалізації проектів бюджету участі мешканців ОТГ надзвичайно різні. Вони відрізняються між собою не тільки об’ємами вкладених коштів і масштабами. Кожна громада по-своєму реалізує цей процес. Найголовніше – можливість членів територіальної громади реалізувати свої ідеї та, аби реалізовані проекти  задовольняли інтереси громади”, – зазначила експертка з партисипації та громадських бюджетів Ірина Стасюк-Бабчук.

Кілійська громада нарешті сформує бюджет участі – результат публічної консультації

Учасники публічної консультації також обговорили алгоритм дій, який необхідно втілити для запуску механізму формування громадського бюджету в Кілійській ОТГ. Дехто з присутніх представників заявили про готовність мешканців якнайшвидше включитись в процес. Однак, дехто  побоюється неготовності Кілійської міської ради прийняти необхідні рішення для запуску процесу.

Як результат тривалої дискусії, громадськість запропонувала розробити положення про бюджет участі як перший крок до можливості реалізації проектів, на які мешканці матимуть запит. 

“Пропоную вважати положення про бюджет участі проміжним результатом нашої зустрічі. Цей документ має задовольнити інтереси як громадського сектору, так і представників органів влади. Тобто, це має бути спільно розроблене положення”, – підсумував координатор ГО “Центр   UA” в Одеській області Віталій Устименко.

За підсумками публічної консультації, учасники домовились, що робоча група з представників органів місцевого самоврядування та громадськості розробить спільне положення і вже в кінці листопада запропонує його Кілійській міській раді.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Кілійська громада нарешті сформує бюджет участі – результат публічної консультації