
В останній тиждень 2019 року Дернівська сільська рада проведе переговори із Липинською ОТГ та Оликою щодо об’днання. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 4 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, працівники бюджетних установ та зацікавлені мешканці Дернівської громади обговорили перспективи розвитку громади в умовах майбутнього етапу реформи децентралізації.
Як відомо, Дернівська сільська рада за кілька років реформи так і не приєдналася до жодної ОТГ і не створила своєї. На заході багато присутніх підтримувало створення ОТГ із центром у селі Дерно. Зокрема, активіст ГО “Авто Євро Сила”, мешканець села Дерно Радим Романюк активно виступав за цю ідею.
“На сьогодні моя така думка. Звісно, депутатам приймати рішення. Але треба вивчити питання щодо об’єднання і створення громади із центром у селі Дерно. Я думаю, є всі шанси створити свою незалежну об’єднану територіальну громаду”, – заявив чоловік.
Дернівський сільський голова Олександр Гуч не мав нічого проти такої ідеї, але зазначив, що у 2015 році і дотепер ніхто не дав згоди на об’єднання сусідніх сіл:
“Станом на 2015 рік, коли почалася реформа, ще тоді колишній сільський голова звертався про об’єднання до сусідніх сіл. Але ніхто не дав погодження. Коли голово села став я, на сесії ми прийняли рішення, що хочемо створити ОТГ із центром у Дерно. Після знову надіслали листи до тих же сільських рад. Але жодна не дала відповіді. Потім ми ще робили спроби, але далі рух не пішов”, – пояснив голова сільради.
Проте, експерт із місцевого самоврядування “Асоціації міста України” Валентин Малиновський роз’яснив, що ОТГ із центром у селі Дерно вже бути не може і сільській громаді по факту необхідно уже вибирати між двох громад – Липинською та Олицькою:
“Новий міністр Альона Бабак заявила, що добровільне об’єднання у лютому завершується. Далі буде примусове об’єднання. Ви “профукали” кілька років децентралізації і ви багато чого втратили. По завданню з Києва перспективний план обговорювався по всіх районах. Буде три ОТГ: Ківерцівська, Цуманська і Олицька, в яку включать Дернівську ОТГ. Таким чином ОДА подає інформацію до Києва”, – роз’яснив експерт.

Після виявлення лише двох варіантів вирішення проблеми, активіст Радим Романюк запропонував сільському голові і депутатам провести зустрічі із названими вище громадами й визначитися, із ким краще об’єднуватися. Олександр Гуч погодився з такою пропозицією. Зустріч із громадами відбудеться в останній тиждень грудня 2019 року.
Дернівська сільська громада має небагато часу, аби ще скористатися своїм правом вибору. Тож, після проведених зустрічей депутати повинні проголосувати за визначену позицію.
Представниця ГО “Центр UA” у Волинській області Марія Доманська запропонувала присутнім депутатам скористатися досвідом Жидичинської ОТГ і провести опитування мешканців щодо того, до якої з громад вони б хотіли приєднатися і заодно поінформувати їх про такий стан справ. Проте, присутні депутати не проявили ентузіазму щодо такої ідеї.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати