Чиновники оприлюднять перелік комунального майна для оренди в Чугуєві — результати публічних консультацій

17 Липня 2018
Чиновники оприлюднять перелік комунального майна для оренди в Чугуєві — результати публічних консультацій
Головна > Публічні консультації в громадах > Чиновники оприлюднять перелік комунального майна для оренди в Чугуєві — результати публічних консультацій

Представники Чугуївської міської ради спільно з громадськими активістами розроблять зручну сторінку на сайті міськради щодо прозорого надання комунального майна в оренду. Про це заявили учасники публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA” 2 липня у Територіальному центрі Чугуєва. З початку серпня мешканці матимуть змогу ознайомитись з повним переліком майна, що надається в оренду, його вартістю та способом винайняти комунальне майно в оренду.  

Більшість комунального майна, що знаходиться на балансі міської ради, недоступне для жителів Чугуєва. Попри те, що підприємці та громадяни зацікавлені в користуванні офісними приміщеннями у комунальних закладах, у місті досі відсутній перелік комунальної власності, яку можна взяти в оренду або яка наразі орендується. Це призводить до непрозорого управління й надання в оренду комунального майна, а також унеможливлює поповнення міського бюджету.

Депутат міської ради та член Чугуївської правозахисної групи Роман Ліхачов наголосив на відсутність єдиної бази комунального майна у відкритому доступі, що не дозволяє підприємцям міста орендувати майно: “Варто зібрати всю інформацію про КП на єдиному ресурсі. По-перше, сайт має містити інформацію про вільні комунальні приміщення, які надаються в оренду, бажано з фотографіями. По-друге, в базі обов’язково варто вказати інформацію про цільове призначення приміщення, щоб його було неможливо передати в суборенду третім обличчям”.

Активістка та мешканка Чугуєва Маргарита Ліхачова повідомила про випадки зміни цільового призначення комунального майна, коли його здавали в суборенду третім особам: “Варто обмежити можливість надавати приміщення у субаренду передачу орендованої нерухомості в оренду третій особі. В нашому місті немало приміщень КП здаються в оренду людям, а по факту самим майном користуються інші підприємці”.

Депутат міськради та директор КП “Центр державно-приватного партнерства” Євген Радченко розказав, що на балансі його комунального підприємства є вільні приміщення для оренди, які він зацікавлений включити до єдиного переліку комунального майна: “Наразі в нашому КП є вільні приміщення, які ми можемо і хочемо надати в оренду через прозорий механізм. На нашу думку, це має бути спільна база комунального майна, призначена для власників та потенційних орендарів”.  

Громадський діяч Андрій Васильєв звернув увагу на втрачені можливості зі створення сприятливих умов для бізнесу породжують недовіру громадян до місцевої влади: “Діяльність комунальних підприємств має бути прозорою та публічною. Ми, громадяни, втрачаємо чимало можливостей через закритість влади, і тому надважливо, щоб комунальне майно надавалось в оренду на конкурентних основах, а не своїм людям; встановлена ціна на оренду була ринковою, а не штучно завищений. Влада має забезпечити умови, за яких наша довіра шло них зросте”.  

Представник міськради, начальник відділу комунального майна Віталій Чоломбітько запевнив, що міськрада зацікавлена в урахуванні думок учасників консультації та подальшій співпраці: “Міська рада врахує рекомендації громадян, бо зацікавлена у використанні комунального майна орендарями для наповнення бюджета міста та підтримки нерухомості в робочому стані”.

Чиновники додають: тарифи формуватимуться міськрадою за ринковими цінами, а ціни на кожну комунальну площу будуть оприлюднені. Координуватиме роботу по розробці веб-сторінки та впорядкування відомостей про нерухомість буде Віталій Чоломбітько.

Учасники консультації домовились найближчим часом розробити і запустити на сайті Чугуївської міськради базу даних з повним переліком майна, яке вже надано в оренду та того, що пропонується у надання.