Бузька громада та сільрада домовились розробити комунікаційну стратегію – результат публічної консультації

10 Грудня 2019
Бузька громада та сільрада домовились розробити комунікаційну стратегію – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Бузька громада та сільрада домовились розробити комунікаційну стратегію – результат публічної консультації

Громада Бузької ОТГ створить робочу групу для того, щоб спільно розробити комунікаційну стратегію та знайти механізми комунікації із органами місцевого самоврядування. Про розробку і впровадження комунікаційної стратегії  домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 06 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, громадські активісти, представники шкільного парламенту,  небайдужі мешканці обговорили, як вирішити проблему відсутності каналів комунікації, які можуть швидко доносити інформацію до депутатів сільської ради та жителів громади. 

Найбільше уваги приділили питанню щодо зростання недовіри до влади, яка реалізується у неготовності бізнесу та міжнародних донорських організацій співпрацювати із ОТГ.За словам спеціаліста відділу звязків з громадскістю Антоніни Скок, рада готова налагоджувати співпрацю із громадою.

“Ми готові обговорювати потреби мешканців громади і будувати довгострокові перспективи, але ті механізми, що ми використовуємо сьогодні не є дієвими. Потрібно щось інше. Сподіваюсь, що робота зі спеціалістами-комунікаційниками буде нам на користь”, – зазначила вона.

Під час дискусії виокремили питання щодо комунікації громадських організацій та органів місцевого самоврядування. Голова громадської організації “Наш дім” Владислав Топилін зазначив про успішний досвід комунікації в межах реалізації проекту лялькового театру, де задіяли батьків дітей, які писали сценарій, органи місцевого самоврядування, які виділили кошти на костюми та працівники дитячого садочка, які були акторами під час вистави, а також самих мешканців громади. 

“Ефективним інструментом інформування населення для цього проекту стали звичайні вуличні дошки оголошень. Саме тому, що багато мешканців громади мають обмежений доступ до інших засобів інформації, але, звісно, слід думати глобальніше та розширювати канали комунікації. Утім, які?Все, що ми маємо і знаємо – це те, що є інтернеті”, – висловив свою думку активіст. 

Бузька громада та сільрада домовились розробити комунікаційну стратегію – результат публічної консультації

Найбільше обговорювали питання залучення якісних кадрів для комунікації політики ОТГ.  Експертка з комунікації Анастасія Супрун, наголосила, що саме жителі громади, їхня креативність та колективна робота можуть стати тим незамінними для створення, реалізації та впровадження ефективної комунікаційної політики в Бузькій ОТГ.

 “Сучасний світ ставить навіть перед невеликими громадами виклики, пов’язані з ефективним донесенням інформації та налагодженням діалогу. У такий спосіб населення відчуває, що долучається до прийняття рішень та робить власний внесок. Тоді з’являється колективна відповідальність і замість критики ми отримуємо пропозиції і підтримку з боку населення”, – зазначила експертка.

На завершення заходу регіональна представниця ГО “Центр UA” Тетяна Степанова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

 “За результатами сьогоднішнього обговорення, маю надію, що вдасться створити ефективну комунікаційну стратегію, ті механізми та інструменти, що були озвучені та пропрацьовані разом із експерткою з комунікації стануть дієвими та будут впроваджені”, – наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники домовилися створити робочу групу для створення комунікаційної стратегії громади, вирішили долучити не тільки громадську організацію, але ще й шкільний парламент.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Бузька громада та сільрада домовились розробити комунікаційну стратегію – результат публічної консультації