Бібліотеки стануть центром активності громадян у Грабовецькій ОТГ – результат публічної консультації

05 Грудня 2019
Бібліотеки стануть центром активності громадян у Грабовецькій ОТГ – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Бібліотеки стануть центром активності громадян у Грабовецькій ОТГ – результат публічної консультації

У Грабовецькій ОТГ планують покращити умови праці та організувати простори для активності громадян. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 2 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевих мешканців, депутати, влада та бібліотекарі говорили, як зробити бібліотеки привабливими для відвідувачів. З кожним роком все більше коштів виділяється на утримання бібліотек, а відвідувачів стає менше і це є приводом для зміни формату роботу цих установ.

За словами завідувачки Конюхівської бібліотеки Любові Берездецької, всі працівники розуміють, що потрібно змінювати формат та підхід до роботи бібліотек, але на шляху цих змін є багато перепон, котрі не дають змогу впроваджувати зміни.

“Які зміни ми можемо запропонувати, коли і стан, і розміри приміщень бібліотеки дуже різні в селах громади. Крім того, директори бібліотек виконують дуже багато роботи і попросту не вистачає часу на те, щоб мати ще більше навантаження. Ми описуємо та списуємо книги, реєструємо їх, вносимо в бази і так далі, одним словом, купа рутинної письмової роботи, котра забирає дуже багато часу”, – зазначила Любов Берездецька. 

Під час консультації говорили про те, що в бібліотеках можуть бути центри активності молоді чи громадян, можуть проводитися різноманітні тематичні заходи, зустрічі з письменниками чи поетами, але для цього потрібно трохи облаштувати приміщення та забезпечити якісне теплопостачання.

“Як приклад, можемо в бібліотеках зробити кафетерії, де б люди могли у вихідні дні прийти попити запашного напою та поспілкуватися, а заодно і переглянути корисну літературу”, – запропонував голова Грабовецької ОТГ Богдан Барабаш.

Говорили також і про оновлення книг та, за словами депутатки Грабовецької ОТГ Віри Мороз,  у бібліотеках справи нормально налагоджені, бо часто держава виділяє нові книги, з ОТГ час від часу поступають кошти на закупівлю книг, організовують кампанії по збору книг від громадян. 

“Саме нові книги користуються найбільшою популярністю, тому цей напрямок потрібно розвивати і все більше шукати нову книгу у наші бібліотеки”, – зазначила вона.

Всі учасники консультації погодилися, що владі потрібно також виділити кошти з бюджету та шукати проектні кошти на оновлення умов бібліотек, щоб у приміщеннях було тепло, чисто  та світло, тоді можна і створити простори для активності громадян, а також усучаснити роботу бібліотек.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Бібліотеки стануть центром активності громадян у Грабовецькій ОТГ - результат публічної консультації