Бібліотечна сфера у Краснопільській ОТГ має бути реформована – результат публічної консультації

16 Грудня 2019
Бібліотечна сфера у Краснопільській ОТГ має бути реформована – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Бібліотечна сфера у Краснопільській ОТГ має бути реформована – результат публічної консультації

На базі бібліотек Краснопільської ОТГ планують організувати креативні та освітні простори для громадських активностей громадян. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 12 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

Під час зустрічі представники органів місцевого самоврядування, депутати, бібліотекарі та працівники закладів культури обговорили питання переформатування бібліотек у сучасні медіатеки: креативні освітні та дозвіллєві простори. З кожним роком все більше коштів виділяється на утримання 14 бібліотек та 3 дозвіллєвих закладів, а відвідувачів стає менше і це є приводом для зміни формату роботи цих установ.

Як зазначила депутатка громади та виконуюча обов’язки директорки Краснопільського Палацу Культури Оксана Дрозд, громада вже здійснила декілька кроків у напрямку реформування бібліотек:

“Працівники культури Краснопільської громади, у тому числі бібліотекарі, постійно відвідують професійні навчання, підвищують свою кваліфікацію, знання та навички.У процесі реалізації перебуває реконструкція читальної зали у Палаці Культури. Саме із цього приміщення ми і плануємо розпочати переформатування”.

Окрім переформатування роботи бібліотек, існують ще проблеми із опаленням будівель та забезпеченням бібліотек мережею Інтернет, що робить їх вкрай не привабливими для відвідувачів. Тому за словами завідуючої бібліотеки у с. Угроїди Наталії Коломійченко, слід забезпечити нормальні умови у будівлях: 

“Перед тим, як говорити про реформування бібліотечної мережі, необхідно звернути увагу на стан будівель та їхню комфортабельність. У деяких бібліотеках в селах відсутнє опалення, будівлі застарілі та сірі, немає доступу до Інтернету  тощо. Спочатку ми маємо забезпечити належні умови, а потім вже долучати більше читачів”, – зазначила вона.

Учасники консультації озвучили бажання оновити книжковий фонд закладів, зокрема новою літературою для дітей. Поряд із тим бібліотекарі із сіл зазначили, що на 2020 рік виділять 140 тис. грн на періодичні видання з бюджету громади. 

Присутня на заході завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Сумської Обласної Універсальної Наукової Бібліотеки Надія Отич поділилась із присутніми реалізацією проєкту бюджету участі, відповідно до якого вдалося імплементувати першу медіатеку в Сумах.

“Ефективне реформування нашої бібліотеки, яка знаходиться на окраїні міста, перетворило її із непопулярного серед місцевих простору на сучасну медіатеку, освітню та креативну платформу та навіть місце для відпочинку та дозвілля як дітей, молоді, так і мешканців старшого віку. Для того, щоб допомогти мешканцям мікрорайону, ми також вирішили навчити їх отримувати адміністративні послуги через мережу Інтернет,”  – зазначила вона.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” у Сумській області Ірина Стасюк наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення дуже важливим є те, що вдалось почути думки працівників культури щодо реформування бібліотечної сфери у громаді, адже перед здійсненням змін у цій сфері органи місцевого самоврядування мають розуміти готовність і настрої працівників”.

За підсумками заходу учасники домовились робити кроки до реалізації ідей, напрацьованих під час публічної консультації, посилити роботу у сфері проєктного менеджменту в культурній, зокрема бібліотечній сфері.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Бібліотечна сфера у Краснопільській ОТГ має бути реформована – результат публічної консультації