Баранинська ОТГ створить молодіжну раду громади – результат публічної консультації

10 Грудня 2019
Баранинська ОТГ створить молодіжну раду громади – результат публічної консультації
Головна > Публічні консультації в громадах > Баранинська ОТГ створить молодіжну раду громади – результат публічної консультації

Молодь Баранинської ОТГ разом з представниками місцевої влади ініціюють створення Молодіжної ради громади. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 6 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”. 

На зустрічі представники місцевої громади, молодь, вчителі Великолазівської школи та небайдужі мешканці обговорили, як вирішити проблему дозвілля молоді в громаді, а також можливості співпраці молоді з владою.

За словами директора Великолазівської ЗОШ Віри Данко, в місцевій школі й так проводять достатню кількість заходів, які спонукають молодь до активнішої участі в житті села, але цього недостатньо. Більшість свого вільного часу молодь проводить за межами навчального закладу, де є мало місць для активного дозвілля: 

“Ми б дуже хотіли створити умови для молоді: як школярів, так і студентів, які через брак можливостей, на жаль, покидають громаду. На сьогодні, до прикладу, в селі Великі Лази створили спортивний майданчик та, крім нього, молоді фактично більше ніде піти. Якби молодь мала майданчик для активніших дій та реалізації їхніх пропозицій, то, ймовірно, в громаді почастішали б молодіжні культурні, спортивні заходи”.  

Питання залучення молоді до активного життя вже активно обговорюють представники місцевої влади. Зокрема, як говорить Микола Яцков, менеджер громадської організації КАПЛ “Вестед”, уже є напрацьовані пропозиції щодо інституалізації органу, який буде представляти інтереси молоді в громаді. 

“Ми обговорювали можливість створення молодіжного органу з представниками місцевого самоврядування і хочу вам сказати, що така ініціатива є позитивно сприйнята”. 

Також, він вважає, що варто перейняти успішний досвід вже  створених молодіжних рад в Перечинській та Вільховецькій громадах, де вони функціонують як дорадчо-консультативні органи при раді.

За підсумками заходу учасники домовилися винести проект положення про створення Молодіжної ради для сільської ради громади та провести відкрите обговорення щодо створення молодіжних органів в громаді з молоддю.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Баранинська ОТГ створить молодіжну раду громади – результат публічної консультації