
Розробити план з інформування та залучення населення, який має включити регулярне інформування мешканців через сайт, соціальні мережі та випуск інформаційного вісника, створити якісну інформаційну підтримку молодіжній раді та запустити збір пропозицій для розвитку громади – все це хочуть втілити у місті Вознесенськ. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 7 грудня 2019 організувала ГО “Центр UA”.
Мешканці міста Вознесенськ недостатньо поінформовані про діяльність органів влади. Це спричиняє неконструктивну дискусію, яка погіршує комунікацію в громаді між громадськістю та місцевою владою. На думку Тетяни Степанової, представниці ГО “Центр UA” у Миколаївській області, якщо проблему не вирішувати, то місто продовжить неефективно витрачати кошти.
Голова громадської організації “Фабрика настрою” Віталій Возняк підтримав ініціативу щодо навчання, зустрічей, активного залучення мешканців, депутатів громади до розвитку та спільного напрацювання бачення розвитку громади.
Також озвучили питання про необхідність публікації протоколів засідань, анонсування зборів, навчань, зустрічей та запропонували опублікувати графік роботи комунальних закладів освіти та культури.
Начальниця відділу культури та спорту Вознесенської міської ради Інна Яроцька під час проведення публічної консультації зазначила, що для ефективної реалізації діяльності громадських організацій, органів місцевого самоврядування необхідне якісне впровадження, окрім загальної стратегії розвитку установи, ще й комунікаційної стратегії.
Також на думку учасників консультації, альтернативою вирішення проблем стане опитування. Зокрема, така комунікація з мешканцями можлива двома методами: онлайн-анкета, яку можуть заповнити у Фейсбуці та паперове оффлайн опитування. У такий спосіб додатково запустили збір пропозицій для розвитку громади та зробили перший крок для налагодження якісної комунікації.
За словами експертки з комунікації Анастасії Супрун, секрети дієвої комунікації полягають у максимальному залученню всіх можливих інструментів:
“Дієва комунікація – це і створення ефективних майданчиків для діалогу та формулювання правильних меседжів. Саме ці компоненти забезпечують відкритість, публічність, довіру і налагодження діалогу. В першу чергу це стосується місцевої влади, органів місцевого самоврядування, громадських формувань, комунальних закладів”, – зазначила експертка.
За результатами обговорення в ході публічної консультації, частина мешканців хоче отримувати інформацію через вайбер, фейсбук чи в паперовому вигляді (для старших людей).
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати