
Постанова Кабінету Міністрів №323 від 11.04.2023
Хто прийняв: Кабмін
На кого вплине: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерство фінансів, Міністерство оборони, громади, органи місцевого самоврядування, власників пошкодженого та знищеного житла (щонайменше 150 тис домогосподарств)
Що змінює:
- дозволяє спрямовувати кошти фонду ліквідації наслідків збройної агресії на:
- виплати компенсації за знищене та пошкоджене житло;
- відновлення пошкодженого житла;
- будівництво нового житла;
- визначає, що за рахунок коштів фонду можна фінансувати лише об’єкти, які розташовані не ближче ніж за 30 км від районів бойових дій чи тимчасово окупованих територій.
Що так:
- обмеження щодо відстані від лінії фронту об’єктів, на які виділяються кошти, зменшить ризики їхнього повторного знищення внаслідок бойових дій;
- дозволяє відновити житло в постраждалих від війни районах.
Що не так: постанова дублює порядок виплати компенсацій за зруйноване житло та відновлення пошкодженого житла, який вже врегульований окремим Законом. Це створює невизначеність у тому, який з нормативних актів застосовувати.
Що натомість: не поширювати дію постанови на питання компенсації та відновлення житла.
Що передувало: у вересні 2022 року Верховна рада створила Фонд ліквідації наслідків агресії.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати