
Поки увага всієї країни була прикута до рішення Конституційного Суду України щодо декларацій та повноважень НАЗК, а також законодавчого спаму, яким депутати імітували боротьбу з КСУ, президент ухвалив рішення, які матимуть вагомі наслідки в майбутньому.
Цього тижня він ввів в дію рішення РНБО щодо розміру бюджетного фінансування сектору безпеки і оборони на наступний рік, віддав невластиве майно, а з ним Національну академію державного управління Міністерству освіти, а також вийшов за межі своїх повноважень, віддавши Кабміну доручення про те, як треба готуватись до ювілею незалежності України.
Ввів у дію рішення РНБО щодо розміру бюджетного фінансування сектору безпеки і оборони на 2021 рік
На кого вплине: Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство стратегічних галузей промисловості, Збройні Сили, Національну гвардію, Державну прикордонну службу, Службу безпеки, Службу зовнішньої розвідки, Національну поліцію, підприємства оборонно-промислового комплексу, військовослужбовців та правоохоронців
Що змінює:
– пропонує встановити державні видатки на наступний рік на потреби сектору безпеки і оборони на рівні 267 мільярдів гривень (5,93 % ВВП), тобто збільшити їх у порівнянні з запланованими у державному бюджеті на понад 20 мільярдів;
– першочергово фінансувати витрати на:
-
адаптацію сектору до стандартів НАТО
-
посилення системи протиповітряної оборони та флоту, розвідки контррозвідки та кібербезпеки
-
соціальне забезпечення особового складу;
– виділити Міністерству стратегічних галузей промисловості кошти еквівалентні 0,5 % ВВП (близько 22 мільярдів гривень) на реформування оборонно-промислового комплексу та розвиток оборонних технологій. Тобто збільшення державних видатків на сектор безпеки та оборони відбудеться саме шляхом збільшення фінансування Міністерства стратегічних галузей промисловості.
Що не так: В Україні відсутня ефективна взаємодія між Збройними Силами, Міноборони, розвідками, науковим співтовариством та органами, які керують розвитком оборонно-промисловим сектором. Створення профільного міністерства проблеми не вирішило. У зв’язку з цим витрачання бюджетних коштів на ОПК є традиційно неефективним, безсистемним та нерозривно пов’язаним з корупцією.
Що далі: Верховна Рада має розглянути пропозиції РНБО під час підготовки законопроекту «Про державний бюджет на 2021 рік» до другого читання і знайти додаткове фінансування. Це буде проблематично з огляду на те, що дефіцит бюджету на наступний рік ще у проекті до першого читання складав орієнтовно 280 мільярдів гривень.
Передав Національну академію державного управління Міністерству освіти
На кого вплине: громадян, Державне управління справами, Міністерство освіти, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Що змінює: Виводить Національну академію державного управління разом із регіональними інститутами державного управління зі сфери Державного управління справами. Передає її у систему Міністерства освіти та науки.
Що так: Державне управління справами є органом у сфері влади Президента з незрозумілою правовою природою, існування якого суперечить Конституції. Його діяльність регулярно ставала предметом корупційних скандалів. Тому передання частини його майна в загальну систему управління уряду є правильним кроком.
Що не так: Практичного сенсу в існуванні Національної академії державного управління немає. Кадри, які у майбутньому будуть претендувати на посади державної служби, має готувати загальна система вищої освіти, а підвищення кваліфікації державних службовців має проводитись на ринкових засадах ВНЗ чи науковими установами відповідно до їхньої тематики.
Що далі: Міністр освіти С. Шкарлет планує приєднати Національну академію державного управління до Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Готувався до відзначення 30-ї річниці незалежності України
На кого вплине: Кабінет міністрів, МЗС, місцеві державні адміністрації, громадян
Що змінює:
– доручає Кабміну організувати урочистості до ювілею незалежності. Серед них має відбутися парад військ в центрі Києва, різноманітні тематичні заходи, випуск ювілейних монет, поштових марок та іншої атрибутики;
– доручає МЗС запросити лідерів іноземних держав, міжнародних організацій та української діаспори.
Що не так: Суперечить Конституції в частині доручень Кабміну, бо президент не має повноважень такі доручення давати.
Що далі: ВР має погодитись виділити кошти на святкування в Державному бюджеті на 2021 рік. Кабмін та міністерства мають прийняти рішення про проведення святкових заходів у межах своєї компетенції.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати