
Цього разу про результати роботи глави держави і народних обранців за тиждень в сферах кадрових дипломатичних призначень, управління державним майном та розпорядку роботи надважливих державних інституцій.
Змінили склад делегації України у Тристоронній контактній групі
Хто ухвалив: президент.
На кого вплине: громадян, дипломатів, Міністерство закордонних справ, Кабмін, президента.
Що змінює: виводить Вітольда Фокіна зі складу делегації України для участі у Тристоронній контактній групі, увільняє його від виконання обов’язків першого заступника глави делегації.
Чому важливо: Вітольд Фокін представляв позицію України у склади Тристоронньої контактної групи. Усі суперечливі заяви він оголошував як офіційна особа, тому їх можна сприймати як позицію нашої країни. Позбавлення Фокіна статусу офіційного переговорника після заяв, які суперечать позиції держави є логічним кроком.
Оптимізували перелік об’єктів державної власності, що забезпечують діяльність президента
Хто ухвалив: президент.
На кого вплине: президента, Державне управління справами, Фонд державного майна.
Що змінює: передає державне підприємство “Житомирський лікеро-горілчаний завод”, що перебуває в підпорядкуванні Державного управління справами та не використовується для забезпечення діяльності президента, в управління Фонду державного майна для подальшої приватизації.
Що так: продаж непрофільних активів. Гроші на підтримку підприємства йдуть з державного бюджету. Тому це рішення призведе до зменшення витрат держави і принесе певний дохід.
Що не так:
- Державне управління справами – установа, яка підпорядковується президенту, фінансується з державного бюджету та управляє закладами освіти, державними підприємствами, резиденціями президента тощо. Існування цього органу у такій формі суперечить Конституції, оскільки президент може створювати лише дорадчі, консультативні та інші допоміжні органи
- в підпорядкуванні Державного управління справами перебувають більше 20 держпідприємств, 2 освітні заклади, 5 медичних установ, 7 закладів культури.
Змінили план роботи парламенту (4171)
Хто ухвалив: Верховна Рада.
На кого вплине: нардепів, їхніх помічників, апарат Верховної Ради, громадян.
Що змінює: протягом жовтня заплановано лише один пленарний день роботи парламенту – 20 жовтня. Весь інший час нардепи працюватимуть у комітетах та з виборцями. Перший звичний пленарний тиждень заплановано на початок листопада.
Чому важливо: за словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, за останні кілька днів на коронавірус захворіли близько 10 нардепів.
Що не так: в умовах війни і пандемії коронавірусу, нардепи мають мати змогу у разі необхідності у найкоротший час прибути до зали пленарних засідань для ухвалення важливих для країни рішень. Але відповідна постанова не містить рекомендацій нардепам щодо потреби перебувати в Києві протягом тижнів роботи з виборцями та праці в комітетах.
Також нардепи ухвалили постанову про засудження і невизнання “місцевих виборців” в окупованому Криму (4109), про яку ми писали у попередньому дайджесті.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати