Нові правила в’їзду та виїзду з окупованого Криму, заходи з нагоди річниці незалежності України та фінансова допомога деяким бійцям АТО – що робили Кабмін та президент

14 Серпня 2020
Нові правила в’їзду та виїзду з окупованого Криму, заходи з нагоди річниці незалежності України та фінансова допомога деяким бійцям АТО – що робили Кабмін та президент
Головна > Моніторинг рішень > Нові правила в’їзду та виїзду з окупованого Криму, заходи з нагоди річниці незалежності України та фінансова допомога деяким бійцям АТО – що робили Кабмін та президент

За цей тиждень уряд та президент ухвалили багато важливих рішень. Вони стосуються громадян, впливають на їхні права, свободи та законні інтереси.

Змінили правила в’їзду та виїзду з окупованого Криму

Хто ухвалив: Кабмін.

На кого вплине: громадян, студентів та абітурієнтів, які хочуть в’їхати чи виїхати з території окупованого Криму, військовослужбовців Державної прикордонної служби, Міністерство внутрішніх справ, Кабмін.

Що змінює:

  • люди, які виїжджають з території окупованого Криму, зможуть не проходити примусову тривалу самоізоляцію у разі, якщо матимуть негативний результат ПЛР тесту. Зробити цей тест вони мають після в’їзду на підконтрольну українському уряду територію
  • абітурієнти та студенти, які мають місце реєстрації в окупованому Криму і навчаються в українських університетах, зможуть в’їжджати та виїжджати з території окупованого Криму без обов’язкової самоізоляції.

Що так: таке рішення уряду є логічним і таким, що мало бути ухвалене ще на початку карантинних заходів. Адже люди, які лабораторно довели, що не хворіють на коронавірус, не мають проходити обов’язкову самоізоляцію.

Що не так: ризик коронавірусу в абітурієнтів та студентів, які їдуть навчатися до українських університетів. Без належного контролю це рішення може призвести до поширення вірусу.

Визначили заходи з нагоди річниці незалежності України

Хто ухвалив: президент.

На кого вплине: Кабмін, міністерство закордонних справ, Міністерство внутрішніх справ, СБУ, місцеві державні адміністрації.

Що змінює: визначає завдання:

  • Кабміну: розробити та провести заходи з нагоди Дня Державного Прапору, Дня Незалежності України, тематичні культурно-мистецькі заходи, забезпечити широке висвітлення подій, забезпечити фінансування видатків на проведення цих заходів
  • Міністерству закордонних справ: провести у дипломатичних установах України відповідні заходи
  • місцевим державним адміністраціям та Службі безпеки: забезпечити порядок, безпеку та дотримання прав громадян на час святкування.

Що не так:

  • президент не має повноважень визначати завдання для Кабміну, тим паче розпоряджатись коштами державного бюджету
  • місцеві державні адміністрації – органи виконавчої влади на місцях і мали б реалізовувати рішення та політику уряду, а не президента. Водночас президент не має повноважень у сфері трудового законодавства, яке регулює свята і відпочинок, а тому не міг ставити завдання для місцевих державних адміністрацій.

Виділили кошти на фінансову допомогу для деяких бійців учасників АТО

Хто ухвалив: Кабмін.

На кого вплине: членів сімей п’яти бійців учасників АТО, які загинули під час  операції, п’ятьох бійців учасників АТО, які отримали інвалідність унаслідок участі в операції, Міністерство у справах ветеранів, Кабмін, військовослужбовців.

Що змінює: виділяє 9,2 мільйони гривень для надання одноразової грошової допомоги для членів сімей п’яти осіб, які загинули під час участі в АТО та п’ятьом осіб, які отримали інвалідність унаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання під час участі в АТО.

Що так: військовослужбовці Збройних Сил України, інший військових формувань – це ледь чи не єдине, що стримує агресію Російської Федерації проти України. Тому державна політика має бути заснована на підтримці цих людей, їхніх сімей, особливо у разі отримання ними каліцтва чи смерті.

Що ще: вже майже традиційно уряд ухвалив рішення про денонсацію чергових угод з Союзом Незалежних Держав. Цього разу вийшли з Угоди про співробітництво у галузі культури та Угоди про співробітництво у підготовці і підвищенні кваліфікації військових кадрів для прикордонних військ держав-учасниць СНД.