
Останній робочий тиждень перед відпусткою парламент провів ефективно і ухвалив багато важливих рішень, які вплинуть на життя громадян та баланс системи влади.
Зокрема, нардепи призначили місцеві вибори, відправили своїх представників до конкурсної комісії з добору директора ДБР, призначили нового голову Нацбанку і почали визначати коли народні обранці можуть прогулювати засідання.
Призначили дату місцевих виборів (3809)
Яка стадія: ухвалили остаточно.
На кого вплине: на громадян, політичні партії, органи місцевого самоврядування і державної влади.
Що змінює:
-
призначає на 25 жовтня 2020 року чергові вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів;
-
Центральна виборча комісія має призначити перші місцеві вибори у новоутворених ОТГ;
-
вибори на окупованих територіях проводити не будуть.
Що так: парламент виконав свій конституційний обов’язок призначити місцеві вибори на останню неділю жовтня п’ятого року повноважень місцевої влади.
Що не так: порядок проведення виборів залежить і від того, чи будуть укрупнені районі і, відповідно, ліквідовані деякі районні ради. Поки що парламент не ухвалив відповідне рішення.
Хто підтримав: всі фракції і групи, окрім фракції “Опозиційна платформа – за життя”.
Призначили нового голову Нацбанку (3857)
Яка стадія: ухвалили остаточно.
На кого вплине: на громадян, бізнес, органи державної влади, Кабмін.
Що змінює: призначає Кирила Шевченка головою Національного банку України.
Чому важливо: на початку липня парламент за поданням президента звільнив з посади Якова Смолія, колишнього голову Нацбанку, який заявив про “системний політичний тиск на НБУ”.
Хто підтримав: всі фракції і групи, крім фракцій “ЄС” та “Голос”.
Що ще: парламент за поданням президента призначив Ольгу Піщанську на посаду голови Антимонопольного комітету, Олега Уруського – на посаду віце–прем’єр–міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості.
Направили представників до конкурсної комісії з добору директора ДБР (3768)
Яка стадія: ухвалили остаточно.
На кого вплине: на громадян, правоохоронців, суддів, військовослужбовців, найвищих посадових осіб, нардепів, президента.
Що змінює: направляє представників парламенту до конкурсної комісії, яка має провести конкурс на посаду директора ДБР. Парламент направив туди:
-
Андрія Козлова – члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів за 2016 – 2019 роки;
-
Лідію Москвич – завідувачку кафедри судоустрою та прокурорської діяльності Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого;
-
Василя Нору – завідувача кафедри кримінального процесу і криміналістики юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Чому важливо: ДБР більше ніж півроку не має постійного керівника. З березня т.в.о. керівника є Олександр Соколов. А його першим заступником є Олександр Бабіков, який представляв у суді інтереси експрезидента Віктора Януковича.
Хто підтримав: фракції “Слуга народу” та “Голос”, група “Довіра”.
Що ще: парламент не зміг направити своїх представників до конкурсної комісії з проведення конкурсу на амдіністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Попередньо визначили підстави для прогулів нардепів (3642)
Яка стадія: перше читання. Нардепи можуть подавати поправки.
На кого вплине: на народних депутатів.
Що змінює:
-
визначає поважні підстави для відсутності депутатів на пленарних засіданнях парламенту та комітетів. Ними є, зокрема, відрядження, участь у делегаціях, тимчасова непрацездатність, виконання доручень тощо;
-
у разі безпідставних прогулів депутатам можуть не відшкодувати витрати, пов’язані із здійсненням депутатських повноважень (на поїздки, квитки тощо).
Що не так:
-
законопроєкт пропонує боротися з наслідками, а не з самою проблемою та її причинами. Низьку відвідуваність нардепами засідань Ради і комітетів мають виправляти партії, які їх висунули, або фракції, до складу яких вони входять;
-
фінансове покарання за безпідставні прогули є незначним для тих депутатів, які задекларували значні фінансові накопичення.
Які альтернативи: змінити підхід до голосування за закони та інші рішення – ухвалювати проєкти не більшістю від конституційного складу Ради, а більшістю від присутніх. Це збільшить роль опозиції, оскільки кожен голос буде на вагу золота, але й мотивуватиме депутатів більшості ходити на засідання.
Хто підтримав: всі фракції і групи, крім “ЄС”.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати