“Карантинні” конкурси на державну службу, вихід з угоди СНД та призначення суддів – що робили Кабмін та президент

11 Серпня 2020
“Карантинні” конкурси на державну службу, вихід з угоди СНД та призначення суддів – що робили Кабмін та президент
Головна > Моніторинг рішень > “Карантинні” конкурси на державну службу, вихід з угоди СНД та призначення суддів – що робили Кабмін та президент

Допоки парламент у відпустці, уряд та президент продовжують свою роботу на благо країни. 

Оголосили “карантинні” конкурси на державну службу

Хто ухвалив: Кабмін. 

На кого вплине: громадян, які бажають взяти участь у конкурсах на державну службу, державних службовців, міністрів, Кабмін. 

Що змінює: оголошує “карантинні” конкурси на посади:  

Що не так: 

  • карантинні” конкурси, які полягають лише у проведенні співбесід, не сприяють побудові якісної, аполітичної та професійної державної службиУ таких конкурсах може перемогти не найкращий за навичками і знаннями кандидат, а найбільш лояльний 

  • у разі, якщо парламент підтримає пропозиції президента щодо державної служби, про які ми писали у попередньому дайджесті, усіх кого призначили за скороченою “карантинною” процедурою до кінця карантинуперепризначать на постійно без конкурсів.  

 

Вийшли з чергової угоди у рамках СНД

Хто ухвалив: Кабмін. 

На кого вплине: Міністерство закордонних справ, Кабмін, президента, українських прикордонників. 

Що змінює: Україна виходить з Угоди про співробітництво прикордонних військ держав  учасниць Співдружності Незалежних Держав з питань науково-дослідної діяльності. 

Що так: зменшує відповідальність України перед СНД  міждержавною організацією, метою якої є зберегти спільну політику пострадянських країн у політичній, економічній, науковій та інших сферах. 

Чому важливо 

  • у такий спосіб Україна розриває стосунки не лише з СНД, але і з країною-агресором. Російська Федерація займає домінуючу позицію в СНД і нав’язує через нього свої інтереси 

  • рішення продовжує чинну державну політику. Раніше Кабмін розірвав меморандум з Росією про співпрацю у боротьбі з тероризмом, подав до парламенту проєкт про розірвання договору про співробітництво з СНД у деяких сферах та про узгоджену антимонопольну політику, а президент ухвалив рішення про вихід з угоди про протидію легалізації (відмиванню) злочинних доходів та фінансування тероризму. 

 

Призначили на посади ряд суддів

Хто ухвалив: президент. 

На кого вплине: громадян, кандидатів на посаду судді, суддів, органи суддівського врядування. 

Що змінює: призначає на посади 90 нових суддів місцевих судів. 

Чому важливо:  

  • за словами заступника голови Верховного Суду Богдана Львова, 69 місцевих судів не можуть працювати через брак суддів, а на обласному рівні недобір становить 40% 

  • недобір суддів впливає на доступ людей до правосуддя. Чим менше суддів – тим більше навантаження на кожного з них, а тому деякі категорії справ, як-от притягнення до адміністративної відповідальності, можуть не розглядати взагалі.