Діджиталізація діяльності підприємств, ротація миротворців та передумови для нормалізації стосунків з Угорщиною

23 Липня 2021
Діджиталізація діяльності підприємств, ротація миротворців та передумови для нормалізації стосунків з Угорщиною
Головна > Моніторинг рішень > Діджиталізація діяльності підприємств, ротація миротворців та передумови для нормалізації стосунків з Угорщиною

В час відпусток органи державної влади працюють в значно повільнішому темпі. Водночас, в такий період часто ухвалюються зміни, які були підготовлені раніше, але не могли потрапити в порядок денний роботи органів влади.  Сьогодні про рішення уряду щодо державної підтримки інновацій в бізнесі, та про укладення угоди про визнання документів про освіту між Україною та Угорщиною. А також про рішення президента про чергову ротацію військовослужбовців і правоохоронців до Демократичної Республіки Конго.

 

Державне сприяння діджиталізації підприємств

(постанова КМУ № 750 від 21.07.2021)

На кого вплине: Міністерство економіки, ОДА, бізнес, мешканців України.

Що змінює:

  • впроваджує в Україні технологічний підхід «Індустрія 4.0», який передбачає комплексну цифровізацію та автоматизацію виробничих процесів і управління у реальному секторі економіки.
  • доручає Мінекономіки створити в регіонах центри впровадження “Індустрія 4.0”, які сприятимуть просуванню інновацій у роботі бізнесу.

Що так: реальний сектор української економіки досі не до кінця подолав наслідки технологічної відсталості Радянського Союзу і не перебудувався на сучасний лад, тому сприяння держави може бути одним із інструментів інтенсивнішого впровадження передових технології та технологічних ідеї в бізнесі.

Що ще: консультативна та координаційна підтримка державою бізнесу не матимуть очікуваного позитивного ефекту без продуманої та послідовної державної політики і реформ податкової, митної, правоохоронної та судової систем, а також стабільної фінансової системи. Саме ці фактори створюють найбільші перешкоди у веденні бізнесу, його модернізації та інноваційності. Тому сама по собі мережа державних хабів, які займаються підтримкою інновацій не матиме сильного впливу на ситуацію в реальному секторі економіки.

 

Направлення українських миротворців в Демократичну Республіку Конго

(указ Президента № 297/2021 від 15.07.2021)

На кого вплине: військовослужбовців Збройних Сил та Національної гвардії, співробітників поліції.

Що передувало: З 2012 року контингенти Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів на ротаційній основі беруть участь в миротворчій операції ООН із стабілізації ситуації у Демократичній Республіці Конго.

Що змінює: враховуючи те, що участь в операції відповідає національним інтересам та сприяє міжнародному миру і безпеці, Президент направляє до 20 військовослужбовців ЗСУ та до 20 нацгвардійців і поліцейських до складу національного миротворчого персоналу в Демократичній Республіці Конго.

Що так: участь в миротворчих місіях корисна для здобуття військовими практичного досвіду взаємодії з військами інших держав у складі багатонаціональних контенгентів, для утвердження миру і безпеки та підтримання репутації України.

 

Угода про взаємне визнання документів про освіту між Україною та Угорщиною

озпорядження КМУ від № 802-р від 21.07.2021)

На кого вплине: мешканців України та Угорщини, інших осіб, які здобули освіту чи науковий ступінь в обидвох країнах.

Що змінює: Дозволяє міністру закордонних справ Дмитру Кулебі укласти від імені Кабінету Міністрів України угоду з Урядом Угорщини про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені.

Що так:

  • укладення угоди сприятиме громадянам України та іншим особам, які здобули освіту чи науковий ступінь в Україні у доступі до ринку праці Угорщини і навпаки.
  • укладення угоди свідчить про початок нормалізації міждержавних відносин України та Угорщини, які останніми роками були достатньо напруженими.