Доплати медикам, створення нового міністерства та Консультативної ради у справах ветеранів – що ухвалювали уряд та президент

24 Липня 2020
Доплати медикам, створення нового міністерства та Консультативної ради у справах ветеранів – що ухвалювали уряд та президент
Головна > Моніторинг рішень > Доплати медикам, створення нового міністерства та Консультативної ради у справах ветеранів – що ухвалювали уряд та президент

Поки український парламент у відпустці Уряд і президент продовжують активну діяльність, ухвалюючи акти, які впливають на роботу державних інституцій та життя громадян.

Цього разу про зміни у використанні бюджетних коштів для доплат медикам, створення міністерства з питань стратегічних галузей промисловості та Консультативної ради при президентові, яка має опікуватись питаннями ветеранів війни.

 

Збільшили видатки на доплати працівникам медичних закладів

Хто ухвалив: Кабінет Міністрів

На кого вплине: громадян, медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я.

Що змінює:  

збільшує видатки МОЗ для доплат працівникам медичних закладів на 6 мільярдів грн за рахунок фонду боротьби з COVID-19

зменшує видатки на обслуговування державного боргу на 2,6 млрд грн

зменшує видатки, виділені із фонду боротьби з COVID-19, для Фонду страхування на випадок безробіття на 1 млрд грн. А також на 500 млн грн скорочує виплати допомоги ФОПам на утримання дітей, які мали бути здійснені коштами з фонду боротьби з COVID-19.

Що так: уряд посилює фінансову мотивацію працівників медичних закладів працювати в умовах підвищеної загрози для їхнього життя і здоров’я для подолання пандемії COVID-19.

Що не так: зменшено об’єм коштів, які уряд планував спрямувати для покращення фінансово-економічного стану тих категорій громадян, які постраждали внаслідок карантинних обмежень та економічної кризи, спричиненої пандемією.

 

Створили Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

Хто ухвалив: Кабінет Міністрів

На кого вплине: громадян, бізнес, органи державної влади.

Що змінює:  створює ще одне міністерство у складі Кабінету міністрів та виокремлює для цього деякі галузі промисловості зі сфери Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Що так: створення профільного міністерства може сприяти розвитку оборонно-промислового комплексу України та інших стратегічних галузей промисловості.

Що не так: міністерство створюється без чіткого визначення мети його роботи та без інформації щодо сфер промисловості, якими воно буде опікуватися.

Що далі: Кабінет Міністрів має затвердити положення про міністерство, яким визначить його компетенцію, основні напрямки та порядок роботи, а також штатну чисельність працівників.

 

Створили Консультативну раду у справах ветеранів

Хто ухвалив: Президент

На кого вплине: органи державної владиветеранів війни, учасників бойових дій, сім’ї загиблих (померлих) захисників України, осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованій території України.

Що змінює:  створює новий консультативно-дорадчий орган при президентові України, який має займатися:

аналізом стану впровадження державної політики щодо соціального захисту учасників війни

вивченням проблемних питань із наданням статусу учасника бойових дій

напрацюванням пропозицій та розробкою проєктів державної політики для покращення соціального захисту ветеранів, сімей загиблих захисників України та осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованій території України.

Що не так: повноваження формування державної політики у сферах соціального захисту ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) захисників України не належить до повноважень президента. Це сфера відповідальності Міністерства у справах ветеранів. Натомість дорадчий орган при президентові частково дублюватиме роботу міністерства і перешкоджатиме формуванню єдиної державної політики у цій сфері.