
Незважаючи на хворобу та самоізоляцію перших осіб держави, органи влади продовжують ухвалювати рішення. Уряд призначив нових голів митниці та космічного агентства та прискорив земельну реформу на виконання указу глави держави, президент звільнив керівника регіонального управління Служби безпеки, а парламент як і ухвалив, так і провалив ряд рішень, які планував розглянути під час скороченого пленарного тижня.
Призначили нового голову Державної митної служби
Хто ухвалив: Кабмін.
На кого вплине: громадян, бізнес, імпортерів, експортерів, мінфін, Кабмін, працівників митниці.
Що змінює: призначає Павла Рябікіна, колишнього генерального директора Міжнародного аеропорту Бориспіль, на посаду голови Державної митної служби.
Що не так:
-
з квітня 2020 року уряд призначає вже п’ятого голову Державної митної служби. Така частота зміни керівників важливої державної інституції може створити проблеми для послідовного впровадження урядової політики та матиме негативний вплив на кадрову політику ДМС
-
нового голову призначили за результатами “карантинного” конкурсу. Метою таких конкурсів є не вибрати найкращого серед найкращих, а того, хто буде більш лояльним до перших осіб держави. Такий підхід створює підвалини для неефективної роботи урядових органів, а їх голів робить залежними від волі Кабміну та неформального впливу Офісу Президента.
Змінили голову Державного космічного агентства
Хто ухвалив: Кабмін.
На кого вплине: бізнес та працівників підприємств у сфері космічної діяльності, Кабмін.
Що змінює: звільняє з посади голови Державного космічного агентства Володимира Усова та тимчасово призначає на його місце Михайла Лева.
Що не так: норма, за якою звільнили Володимира Усова, передбачає можливість Кабміну звільнити ледь не будь-якого державного службовця протягом чотирьох місяців з дня призначення нового уряду або відповідного міністра. Ця норма не сприяє побудові дієвих інституцій, а лише дозволяє новому Кабміну чи новому міністру звільнити усіх призначених попередниками службовців.
Звільнили начальника Служби безпеки у Миколаївській області
Хто ухвалив: президент.
На кого вплине: працівників Служби безпеки, корупціонерів, терористів, злочинців та бізнес у Миколаївській області.
Що змінює: звільняє Віталія Герсака з посади начальника Управління Служби безпеки у Миколаївській області.
Що не так:
-
відповідно до Конституції, президент може лише вносити до парламенту подання про призначення керівника Служби безпеки. Повноваження щодо призначення інших осіб для Служби безпеки України у президента відсутні
-
призначення керівників Служби безпеки України у неконституційний спосіб підриває легітимність та впливає на ефективність роботи цієї інституції.
Що ще: також президент звільнив Олександра Стадніка з посади голови Миколаївської ОДА і тимчасово призначив на його місце Георгія Решетілова.
Прискорили земельну реформу
Хто ухвалив: Кабмін.
На кого вплине: громадян, бізнес, органи місцевого самоврядування, Кабмін.
Що змінює: визначає завдання для:
-
Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру прискорити проведення інвентаризації державних сільськогосподарських земель та передати такі землі у комунальні власність
-
Мінекономіки супроводити законопроєкти щодо фінансової підтримки фермерів, удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, встановлення прозорої процедури проведення електронних земельних аукціонів
-
Міністерству громад і територій, Мін’юсту, Мінекономіки та Держслужбі з геодезії опрацювати питання щодо активізації оформлення тергромадами права власності на земельні державні сільськогосподарські землі.
Що так: отримання тергромадами прав власності за землі сільськогосподарського призначення.
Що не так: уряд ухвалив це рішення на виконання указу президента, хоча сам глава держави не має повноважень у цій сфері.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати