
Органи державної влади не припиняли приймати рішення навіть поки українці були зайняті обговоренням проектів Великого державного герба та виборами мерів в деяких містах, а знекровлена COVID-19 Рада відпочивала. Тому героями нашого чергового дайджесту стали Президент, який організовував захист жертв насильницьких зникнень та Кабмін, який передислоковував підрозділи ВМФ і призначав Ю. Бойка т.в.о. міністра енергетики.
Захищав права та інтереси жертв насильницьких зникнень та їхніх сімей
Хто ухвалив: Президент
На кого вплине: МЗС, місцеві державні адміністрації, правоохоронні органи та сім’ї жертв насильницьких зникнень.
Що змінює:
-
доручає Кабміну:
-
забезпечити щорічне проведення заходів до Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень (30 серпня)
-
розробити для ефективної роботи органів держави комплексний план захисту прав та інтересів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, жертв насильницьких зникнень, членів їх сімей. Цей план має збільшити ефективність роботи Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та запустити Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
-
Що так:
питання зниклих осіб справді потребує як покращення роботи органів державної влади так і широкого залучення громадськості. Адже проблема для України є як ніколи актуальною через воєнну агресію РФ та окупацію нею частини нашої території, яка привела до збільшення кількості зниклих, а також до складнощів із отриманням інформації про осіб, які опинились на окупованих територіях.
Що не так:
-
указ суперечить Конституції. Президент не має повноважень давати будь-які доручення Кабміну і зобов’язаний діяти в межах своїх конституційних повноважень.
-
проблема зниклих безвісті мала б комплексно вирішуватися у рамках Кабміну і системи органів виконавчої влади. Адже потребує взаємодії правоохоронних структур, органів юстиції та соціального захисту, командування Об’єднаних Сил, а також МЗС. Тому було б доречніше вирішувати проблему через урядову програму чи стратегію, а не декларативний указ президента.
Передислоковували військові частини на узбережжя
Хто ухвалив: Кабінет Міністрів
На кого вплине: На командування ЗСУ та Військово-морських сил, військовослужбовців, місцеві бюджети громад, з яких виводять військові частини та громад, в яких вони будуть дислокуватись.
Що змінює: До міста Бердянська Запорізької області переводять частини ВМФ із Миколаєва (А1980, А3130) та з смт. Сарата Одеської області (А2611). До міста Очакова Миколаївської області переводять військову частину з м. Миколаєва (А1804).
Що так: Передислокування військ посилює оборону узбережжя Чорного та Азовського морів від загроз висадки морських десантів РФ з території окупованого Кримського півострова. Розташування підрозділів ВМФ в Очакові також посилює безпеку мореплавства в гирлі Дніпра.
Що далі: Продовження розвитку інфраструктури Військово-морського флоту в Очакові і Бердянську шляхом облаштування баз дислокації підрозділів, яке відбувається за сприяння західних партнерів. У довгій перспективі метою таких заходів є створення достатнього для оборони узбережжя угруповування військ та флоту.
Призначили в.о. міністра енергетики
Хто ухвалив: Кабінет міністрів України
На кого вплине: бізнес в сфері енергетики, громадян
Що змінює: Покладає тимчасове виконання обов’язків Міністра енергетики на Бойка Юрія Михайловича замість Буславець Ольги Анатоліївни.
Що не так: Призначення тимчасово виконуючих обов’язки є способом уникнення розгляду питання про призначення особи на посаду міністра у Верховній Раді. Такий підхід порушує конституційний принцип розподілу влад. Він зокрема означає, що парламент, як представник народу, призначає склад Кабміну і контролює його діяльність. Т.в.о. призначаються Кабміном, а не Радою, що позбавляє парламент можливості відправити фактичного міністра у відставку. З іншого боку, такий спосіб призначення, як правило, свідчить про парламентську кризу і відсутність в парламенті дієвої більшості.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати