Відсторонили народного депутата

27 Лютого 2023
Відсторонили народного депутата
Головна > Моніторинг рішень > Відсторонили народного депутата

Нардеп Гео Лерос відсторонений від парламентських сесій. 

Яка стадія: ухвалили остаточно.   

На кого впливає: Гео Лероса, народних депутатів, виборців. 

Що змінює: позбавляє народного депутата Гео Лероса права брати учать у одному пленарному засідання Верховної Ради України. 

Що передувало:  

  • на засіданні 7 лютого 2023 року народний депутат Гео Лерос у грубій формі негативно висловився про керівника Офісу президента Андрія Єрмака; 
  • 21 лютого 2023 року регламентний парламентський комітет розглянув заяву фракції “Слуга народу” щодо цих висловлювань і рекомендував парламенту позбавити його права брати участь у одному пленарному засіданні. Заяву підписали 228 депутатів. 

Що так: член парламенту є однією з найважливіших посад у будь-якій демократичній країні. Негативна поведінка кожного парламентаря кидає тінь на роботу усього парламенту, підриває його легітимність та ефективність. Тому карати депутатів, які створюють скандальні ситуації, особливо у час війни, є варіантом вирішення конфліктів. 

Що не так

  • строк покарання. Гео Лероса покарали не на одне пленарне засідання, а до кінця чинної сесії. Верховна Рада під час восьмої сесії працює у режимі одного суцільного пленарного засідання, яке триватиме до припинення воєнного стану або до закінчення чинної сесії – вересня 2023 року; 
  • конфлікт інтересів регламентного комітету Верховної Ради. Наразі п’ять з десяти членів цього комітету представлять фракцію “Слуга народу”. Тобто фракція “Слуга народу” скаржиться до комітету, де більшість складають депутати фракції “Слуга народу”. Їм достатньо отримати підтримку принаймні одного депутата, або ж щоб принаймні один депутат був відсутність на засіданні комітету, щоб ухвалювати рішення. 

Що натомість: змінити склад регламентного комітету Верховної Ради. Це один з контрольних комітетів парламенту, у якому депутати з опозиційний партій мали б формувати більшість.