
В тижні, коли немає пленарних засідань, Кабмін традиційно є головним творцем рішень, які впливають на життя держави і громадян. Цього разу урядовці вчергове вирішили спрямувати кошти, виділені на боротьбу з пандемією, на доплати службовцям вертикалі. Кабмін уповноважив міністра внутрішніх справ Авакова підписати дві угоди з Італією. Також Уряд подбав завчасно затвердив план приготувань до наступного опалювального сезону.
Виділення Міністерству внутрішніх справ коштів на доплати з фонду боротьби із пандемією (постанова КМУ № 588 від 09.06.2021)
На кого вплине: військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, поліцейських, працівників ДСНС.
Що змінює: виділяє 800 млн грн з коштів, призначених для боротьби з пандемією COVID-19, на доплати військовослужбовцям, правоохоронцям та працівникам органів, які перебувають у системі МВС. Затверджено порядок використання цих коштів, який дозволяє їх спрямовувати виключно на доплати до грошового забезпечення.
Зокрема виділено:
- 679 млн грн Національній поліції
- 72 млн грн апарату МВС, з яких 59 млн грн на доплати медичним працівникам закладів зі системи МВС
- 30 млн грн Державній прикордонній службі
- 16,5 млн грн Національній гвардії
- 1,7 млн грн ДСНС.
Що не так:
- доплата службовцям органів із системи МВС у зв’язку із боротьбою з пандемією є безпідставною. Служба в Національній поліції, Національній гвардії, ДСНС та ДПСУ безпосередньо пов’язана з певним ступенем ризику для життя і здоров’я. Тому профільні закони містять додаткові соціальні гарантії для таких службовців. Серед них:
- вищий рівень оплати праці ніж у звичайних державних службовців та працівників
- медичне, соціальне та житлове забезпечення,
тому держава вже на постійній основі компенсує підвищені ризики через особливості служби
- ризики інфікування у роботі військовослужбовців та правоохоронців не є вищими, ніж в інших сферах державної влади, пов’язаних із безпосередньою взаємодією з людьми і, на відміну від правоохоронців, в них немає спеціальних соціальних гарантій пов’язаних з такими ризиками. Тому держава мала би або виплачувати таку доплату всім своїм службовцям і працівникам, які у роботі взаємодіють із населенням, або нікому
- за словами урядовців вся країна зараз перебуває у зеленій крантинній зоні, тобто ризики інфікування зменшились, а отже для доплати немає жодних підстав.
Підготовка до опалювального сезону (розпорядження КМУ № 586-р від 09.06.2021)
На кого вплине: мешканців України, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства.
Що змінює: затверджує план заходів для підготовки до опалювального сезону 2021-2022 років. Серед них:
- розробка графіків помісячного накопичення вугілля та мазуту як резервного палива на теплових електростанціях та теплових електроцентралях
- накопичення у газосховищах природнього газу об’ємом не менше 17 млрд кубометрів
- реструктуризація заборгованості ТЕС і ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України»
- проведення аналізу заборгованостей з виплати заробітних плат на підприємствах ЖКГ та заборгованості населення за отримані житлово-комунальні послуги і заходів для їхнього погашення.
Що так: контроль за підготовкою до опалювального сезону з боку Уряду є необхідністю, оскільки в попередні роки неодноразово виникали критичні ситуації, зокрема із запасами вугілля на ТЕС та ТЕЦ. Виконання плану заходів може мінімізувати подібні ризики.
Що ще: держава потребує розроблення та впровадження комплексного підходу до критичної інфраструктури, до якої в тому числі належать підприємства паливно-енергетичного комплексу. Значна частка таких підприємств є приватними і здебільшого підконтрольними олігархам, які використовують їх як засоби тиску на владу. Натомість уряд, безпекові та правоохоронні структури не мають дієвих засобів впливу на ситуацію.
Підготовка до підписання угод з Італією щодо взаємного визнання посвідчень водія та поліцейське співробітництво (розпорядження КМУ № 584-р та 585-р від 09.06.2021)
На кого вплине: громадян України в Італії, громадян Італії в Україні, Національну поліцію.
Що змінює: уповноважує міністра внутрішніх справ Арсена Авакова укласти від імені Кабміну угоди з Урядом Італії про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, а також про поліцейське співробітництво між державами.
Що так: на території Італії перебуває щонайменше чверть мільйона українських громадян із дозволами на довгострокове проживання. Визнання посвідчень водія та можливість обміну на італійський аналог спростить багатьом нашим співгромадянам доступ до легального працевлаштування в Італії та зменшить витрати, пов’язані з переоформленням документів.
Нам дуже приємно, що ви цікавитесь суспільно-політичним життям нашої країни!
Якщо вам подобається те, що ми робимо, пропонуємо вам стати патроном Центру спільних дій та підтримати нас щомісячним внеском від 3$ тут. Окрім цього, щомісячні внески дадуть змогу вам ближче познайомитися з командою та отримати наші додаткові продукти. Також ви можете залишити одноразовий внесок ось тут і отримати від нас крутезний мерч!
Зрештою, так ви допоможете нам робити аналітику регулярною, політику більш доступною, а діяльність влади – прозорою для громадян усієї країни.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати