Перерозподіл бюджету на просування вакцинації і прикордонну розвідку та Державний податковий університет

08 Жовтня 2021
Перерозподіл бюджету на просування вакцинації і прикордонну розвідку та Державний податковий університет
Головна > Моніторинг рішень > Перерозподіл бюджету на просування вакцинації і прикордонну розвідку та Державний податковий університет

Впродовж пленарного тижня Верховна Рада була зайнята баталіями навколо посади свого Голови, тому ніяких вагомих рішень не ухвалювала. Натомість Кабмін спрямував 25 млн грн на просування вакцинації від COVID-19 і перерозподілив кошти Міністерства внутрішніх справ на користь прикордонної розвідки.

Кошти на популяризацію вакцинації

Постанова КМУ № 1029 від 06.10.2021

На кого вплине: мешканців України, органи державної влади, медіа, медиків.

Що змінює: виділяє Міністерству культури та інформаційної політики 25 млн грн із фонду боротьби з COVID-19 для проведення інформаційно-комунікаційної кампанії про важливість вакцинації від коронавірусу.

Що так:

  • рішення допоможе підвищити готовність населення до вакцинації. Це може знизити темпи зростання захворюваності на COVID-19, попередить псування невикористаних вакцин та уможливить роботу закладів освіти та інших установ у звичному режимі
  • успішна інформаційна кампанія пришвидшить вихід країни з карантинних обмежень, які тривають вже близько двох років зі шкодою для економіки та побуту людей.

Що не так:

  • рішення не є елементом комплексного підходу держави до просування вакцинації, тому ефективність використання бюджетних коштів буде низькою.

Що замість: розробити та втілювати комплекс просвітницьких заходів на різних ланках системи охорони здоров’я для підвищення рівня довіри громадян до вакцинації від COVID-19 та інших захворювань.

Про утворення Державного податкового університету

Розпорядження КМУ № 1202-р від 06.10.2021

На кого вплине: Міністерство фінансів, викладачів та студентів Університету державної фіскальної служби України.

Що змінює:

  • створює Державний податковий університет та приєднує до нього Університет державної фіскальної служби України
  • передає Державний податковий університет в управління Міністерства фінансів
  • зберігає за студентами Університету державної фіскальної служби їхні місця та спеціальності, за якими вони навчаються.

Що не так: створення вузькоспеціалізованих вишів у цивільних сферах, які не потребують такого підходу, призводить до того, що більшість персоналу в органах державної влади є випускники відповідних закладів. Так формується кланова система та кругова порука, які збільшують ризики зловживань владою, корупції і приховування протиправних дій всередині служби. Такий підхід обмежує доступ випускників інших вишів до державної служби у сферах, де є профільні виші.

Що замість:  сучасний ринок праці надто динамічний для створення вузькопрофільних вишів для всіх сфер, окрім військової та медичної. Випускники з юридичною, економічною освітою чи освітою у сфері фінансів здобувають всі необхідні навики для роботи в податковій системі. Тому держава має відмовитись від фінансування вузькопрофільних вищих навчальних закладів.

Збільшення видатків на прикордонну розвідку

Розпорядження КМУ № 1190-р від 06.10.2021

На кого вплине: МВС, Державну прикордонну службу України

Що змінює: скорочує видатки на утримання апарату ДПСУ та підготовку її кадрів на 10,3 млн грн. Ці кошти спрямовує на розвідувальну діяльність у сфері захисту державного кордону.

Що так: з огляду на останні агресивні заяви самопроголошеного президента Білорусі О. Лукашенка та поглиблення інтеграції Росії і Білорусі є об’єктивна необхідність посилити захист державного кордону України. Збільшення можливостей прикордонної розвідки, яка перебуває в структурі ДПСУ, є доцільним кроком.