
Впродовж пленарного тижня Верховна Рада була зайнята баталіями навколо посади свого Голови, тому ніяких вагомих рішень не ухвалювала. Натомість Кабмін спрямував 25 млн грн на просування вакцинації від COVID-19 і перерозподілив кошти Міністерства внутрішніх справ на користь прикордонної розвідки.
Кошти на популяризацію вакцинації
Постанова КМУ № 1029 від 06.10.2021
На кого вплине: мешканців України, органи державної влади, медіа, медиків.
Що змінює: виділяє Міністерству культури та інформаційної політики 25 млн грн із фонду боротьби з COVID-19 для проведення інформаційно-комунікаційної кампанії про важливість вакцинації від коронавірусу.
Що так:
- рішення допоможе підвищити готовність населення до вакцинації. Це може знизити темпи зростання захворюваності на COVID-19, попередить псування невикористаних вакцин та уможливить роботу закладів освіти та інших установ у звичному режимі
- успішна інформаційна кампанія пришвидшить вихід країни з карантинних обмежень, які тривають вже близько двох років зі шкодою для економіки та побуту людей.
Що не так:
- рішення не є елементом комплексного підходу держави до просування вакцинації, тому ефективність використання бюджетних коштів буде низькою.
Що замість: розробити та втілювати комплекс просвітницьких заходів на різних ланках системи охорони здоров’я для підвищення рівня довіри громадян до вакцинації від COVID-19 та інших захворювань.
Про утворення Державного податкового університету
Розпорядження КМУ № 1202-р від 06.10.2021
На кого вплине: Міністерство фінансів, викладачів та студентів Університету державної фіскальної служби України.
Що змінює:
- створює Державний податковий університет та приєднує до нього Університет державної фіскальної служби України
- передає Державний податковий університет в управління Міністерства фінансів
- зберігає за студентами Університету державної фіскальної служби їхні місця та спеціальності, за якими вони навчаються.
Що не так: створення вузькоспеціалізованих вишів у цивільних сферах, які не потребують такого підходу, призводить до того, що більшість персоналу в органах державної влади є випускники відповідних закладів. Так формується кланова система та кругова порука, які збільшують ризики зловживань владою, корупції і приховування протиправних дій всередині служби. Такий підхід обмежує доступ випускників інших вишів до державної служби у сферах, де є профільні виші.
Що замість: сучасний ринок праці надто динамічний для створення вузькопрофільних вишів для всіх сфер, окрім військової та медичної. Випускники з юридичною, економічною освітою чи освітою у сфері фінансів здобувають всі необхідні навики для роботи в податковій системі. Тому держава має відмовитись від фінансування вузькопрофільних вищих навчальних закладів.
Збільшення видатків на прикордонну розвідку
Розпорядження КМУ № 1190-р від 06.10.2021
На кого вплине: МВС, Державну прикордонну службу України
Що змінює: скорочує видатки на утримання апарату ДПСУ та підготовку її кадрів на 10,3 млн грн. Ці кошти спрямовує на розвідувальну діяльність у сфері захисту державного кордону.
Що так: з огляду на останні агресивні заяви самопроголошеного президента Білорусі О. Лукашенка та поглиблення інтеграції Росії і Білорусі є об’єктивна необхідність посилити захист державного кордону України. Збільшення можливостей прикордонної розвідки, яка перебуває в структурі ДПСУ, є доцільним кроком.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати