
Верховна Рада продовжує розгляд поправок до проєкту про дерегуляцію земельних відносин, тому інші рішення може ухвалювати виключно на позачергових засіданнях. Цього вівторка таких засідань було аж два. На одному з них парламентарі вирішили виділити 20 мільярдів грн на пільгову іпотеку. Кабмін вирішив перерозподілити видатки МОЗу для закупівлі вакцин. В той же час президент зареєстрував законопроєкт про ліквідацію ОАСК та створення замість нього нового суду.
Ліквідація ОАСК (законопроєкт № 5369)
Хто ініціював: президент.
На кого вплине: Окружний адміністративний суд міста Києва, органи державної влади, розташовані в Києві.
Що змінює:
- ліквідовує Окружний адміністративний суд міста Києва
- створює Київський міський окружний адміністративний суд
- на період між ліквідацією ОАСК і створенням КМОАС передає розгляд справ підсудних ОАСК до Київського окружного адміністративного суду – адміністративного суду першої інстанції Київської області.
Що так: законопроєкт розроблений в порядку визначеному Конституцією і в межах компетенції президента. Він дозволяє вийти із ситуації, пов’язаної із корупційними скандалами довкола ОАСК шляхом перезапуску адміністративного судочинства в місті Києві.
Що не так: з високою імовірністю в разі оскарження проєкту в КСУ, суд визнає, що цим законом пропонується не ліквідація одного суду і створення іншого, а фактичне перейменування ОАСК. В 2018 році КСУ встановив у схожій справі, що ліквідація Верховного суду України та створення замість нього Верховного суду є по своїй суті перейменуванням органу, який зберігає базовий набір функцій попередника. Тому КСУ зауважив, що перейменування не може відбуватися без переведення суддів старого суду в новий. Тобто є ризик, що всі судді ОАСК з часом будуть переведені в новий суд.
Що ще: ліквідація суду не веде до відставки суддів ОАСК. За процедурою вони мають бути переведені до іншого суду, а у разі відмови мають право на відставку. Тому законопроєкт не вирішує проблему із звільненням суддів, підозрюваних в корупції та інших зловживаннях.
Що замість: реформування Вищої ради правосуддя дало би змогу очистити ОАСК від недоброчесних суддів без застосування надзвичайних механізмів, таких як ліквідація суду.
Також Верховна Рада впроваджує фінансово-кредитні механізми забезпечення громадян житлом, а Кабмін виділяє кошти на закупівлю вакцин від COVID-19.
Нам дуже приємно, що ви цікавитесь суспільно-політичним життям нашої країни!
Якщо вам подобається те, що ми робимо, пропонуємо вам стати патроном Центру спільних дій та підтримати нас щомісячним внеском від 3$ тут. Окрім цього, щомісячні внески дадуть змогу вам ближче познайомитися з командою та отримати наші додаткові продукти.
Зрештою, так ви допоможете нам робити аналітику регулярною, політику більш доступною, а діяльність влади – прозорою для громадян усієї країни.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати