
Аналітики Центру спільних дій та Бучацька громада на Тернопільщині спільно розробили політику створення спроможних закладів культури. Вона спрямована на те, щоб усі мешканці громади могли отримати доступні та якісні культурні послуги.
У межах нашої співпраці ми допомогли місцевому самоврядуванню громади проаналізувати дані та дізнатися думки мешканців громади й самих працівників сфери культури щодо проблемного питання. Це оголило ряд проблем: наразі мешканці громади мають обмежений доступ до культурних послуг, а деякі заклади культури надають неякісні послуги.
До того ж, існує велика різниця в ціні культурної послуги на одного жителя по різних закладах культури в громаді, що свідчить про неефективний підхід до їхнього фінансування.
Разом із місцевою владою ми вийшли на найбільш оптимальну політику у сфері культури Бучацької громади. Вона полягає в поступовій трансформації мережі закладів культури громади. Для цього місцева влада створюватиме багатофункціональні центри культурних послуг. Такий підхід допоможе замінити застарілі підходи до надання культурних послуг мешканцям.
Пілотні багатофункціональні центри культурних послуг громада створить на базі будинків культури та бібліотек сіл Язловець, Бариш і Переволока. Ці центри матимуть зручне розташування для мешканців громади та сучасну матеріально-технічну базу. А кваліфіковані працівники зможуть надавати мешканцям комплекс культурних послуг. Самі ж мешканці зможуть займатися у приміщеннях центрів творчістю, неформальним навчанням та загалом спілкуватися і якісно проводити час. При цьому, заклади культури в інших населених пунктах не зупинятимуть свою роботу.
На основі політики ми допомогли громаді сформувати план дій. Утім, втілити його наразі не так просто через нестачу коштів.
Ми розпочали співпрацю з Бучацькою громадою до початку повномасштабної війни. Зараз перед громадою постали нові виклики, на які вона має виділяти кошти. Так само, держава вимушено сконцентрувалася на потребах оборони, а витрати на сферу культури скоротила.
Попри це, Бучацька громада має велике бажання змінюватися та покращувати рівень культурних послуг. Ми продовжуємо співпрацю з нею й допоможемо місцевій владі напрацювати Стратегію розвитку громади та закласти в неї ті напрацювання, до яких ми спільно прийшли. Завдяки цьому громада зможе ухвалити необхідні рішення та реформувати мережу закладів культури, коли матиме таку спроможність.
З чого почалася наша співпраця з Бучацькою громадою та які етапи циклу публічної політики ми вже разом пройшли, читайте за посиланням.
Якщо вам сподобалась ця публікація, то можете підтримати нас
Підтримати