З квітня 2016 року ГО «Центр UA» за методологічної підтримки аналітичного центру Колегіум Анни Ярославни працює над забезпеченням рівного доступу до політики – права громадян бути обраними на вільних і чесних виборах. Для досягнення цієї цілі ми провадимо відповідний повний цикл публічної політики.

Виклавши наші попередні гіпотези щодо причин нерівності доступу до політики у вигляді політичного порядку денного, ми провели ряд консультацій із представниками заінтересованих сторін, які заторкне виборча реформа. За результатами цих публічних обговорень та глибинних інтерв’ю була підготовлена зелена книга проблем, де визначався ряд альтернатив рішень з обґрунтуванням їхніх переваг та недоліків.

Після заключної серії консультацій в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ» була розроблена біла книга рішень – перелік змін, які забезпечать право громадян бути обраними на вільних і чесних виборах. Ці рішення отримали найбільшу, аргументовану підтримку з боку представників заінтересованих сторін, але потребують подальшої деталізації у конкретних нормативно-правових актах. Наступним етапом роботи в рамках цього циклу вироблення політики стане підготовка відповідних нормативно-правових актів та їх адвокація.

Наразі найбільш нагальною зміною, завдяки якій реформа доступу до політики почнеться вже з наступного виборчого циклу, є зміна виборчої системи на парламентських виборах на пропорційну з відкритими регіональними списками. Наразі підтримати цю зміну можна підписавши петицію Громадського руху ЧЕСНО «Невідкладно провести виборчу реформу» та долучившись до акції за виборчу реформу, що відбудеться 17 жовтня 2017 року о 9:30 в містах по всій Україні.

« 1234