Як отримати компенсацію від держави за поселення ВПО?

18 Квітня 2022
Як отримати компенсацію від держави за поселення ВПО?
Головна > Аналіз рішень > Як отримати компенсацію від держави за поселення ВПО?

Якщо ви безоплатно прихистили у себе внутрішньо переміщених осіб (ВПО), то ви можете отримати від держави компенсацію витрат на комунальні послуги. Сума коштів, які повертатимуть за “комуналку”, залежить від того, скільки днів у вас проживали ВПО. За проживання одного переселенця будуть нараховувати 14 грн 77 коп. за добу. Це близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку. 

Важливо! Компенсацію можна отримати лише якщо ви приймаєте тих переселенців, які не отримують щомісячної адресної допомоги на проживання та сплату “комуналки”. Тобто якщо ВПО вже напряму отримують грошову допомогу від держави (йдеться про щомісячні виплати в 2 тис. грн для дорослих і 3 тис. грн для дітей та людей з інвалідністю), компенсувати витрати на комунальні послуги не вийде. 

Що необхідно зробити власникам житла, щоб отримати компенсацію витрат на “комуналку”? 

  1. Самостійно або через свій орган місцевого самоврядування (ОМС) зареєструвати своє житло на веб-сайті “Прихисток”. 
  1. Не пізніше наступного дня звернутися із заявою до ЦНАПу або виконкому ОМС з інформацією про розміщення ВПО, свідоцтвом про право власності, паспортом та ідентифікаційним кодом. У заяві потрібно буде вказати кількість розміщених осіб, їх ПІБ та додати копії документів, які посвідчують їхні особи. Також у цій заяві ви зазначаєте свої банківські реквізити: на них будуть зараховувати кошти. Встановлений зразок заяви додаємо тут
  1. До 5 числа кожного місяця, поки у вашому житлі розміщуються ВПО, ви подаєте заяву з актуальною інформацією про кількість розміщених у вас ВПО та кількість днів, які вони проживали. Цю інформацію необхідно оновлювати, оскільки у вас протягом місяця може змінитися кількість розміщених ВПО (люди можуть як поїхати, так і приїхати ще). 
  1. ОМС до 10 числа кожного місяця подає зведену по громаді інформацію до відповідної обласної військової адміністрації (ОВА). 
  1. Протягом 2 робочих днів ОВА подають зведену по області інформацію до Мінрегіону. 
  1. Мінрегіон узагальнює інформацію від усіх ОВА та готує проєкт рішення Кабміну про виділення коштів на компенсації. 
  1. Гроші нараховують до 20-го числа наступного місяця, якщо власник житла не має заборгованості за “комуналку”.