Переможці конкурсу “Країна сама себе не зробить”!

20 Вересня 2022
Переможці конкурсу “Країна сама себе не зробить”!
Головна > Країна сама себе не зробить > Переможці конкурсу “Країна сама себе не зробить”!

Сьомого вересня відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу “Країна сама себе не зробить”. На конкурс подали 334 роботи, серед яких були плакати, малюнки та відео. Члени журі обрали 18 переможців в різних номінаціях. Інтерв’ю з окремими переможцями та їхні роботи можна побачити нижче.

Найкращий плакат

Перше місце займає дизайнер Артем Вашкевич!
Так Артем пояснює ідею своєї роботи: «Для побудови нової країни нам як суспільству потрібна відповідальність. Відповідальність за своє життя, свою родину. своє помешкання, свій під’їзд, своє місто. Відповідальність під час виборів і за свою країну.
Простий приклад – ОСББ. Мешканці багатоквартирного будинку беруть на себе відповідальність за стан свого будинку, залучені до прийняття рішень, що безпосередньо впливають на їх життя. Наслідок – такі будинки дуже скоро стають значно придатнішими для життя і це вигідно у всіх сенсах. Тут ВНЕСОК КОЖНОГО – БЕЗЦІННИЙ. Вважаю модель ОСББ малою моделлю нового суспільства. Люди, що залучені до справ ОСББ і бачать практичні успіхи своєї діяльності, вони мають шанс змінити свою свідомість. І, можливо, навіть робити свідомий вибір під час голосування Світло у вікнах – символ небайдужих і відповідальних людей. Саме вони – майбутнє країни!»/

Друге місце посіла художниця Марія Склярова зі своєю роботою «Kingdom of thieves».

Свою роботу вона описала так: Вони крадуть нашу спадщину. Вони крадуть нашу культуру. Вони крадуть нашу свободу. Вони крадуть наші життя. Вони крадуть все. Фейкова країна. Королівство крадіїв.

Третє місце займає вчителька Єлизавета Махрова.
Так вона розповідає про свою роботу: «У мене до 2014 року було звичайне дитинство лисичанської дитини. Я любила ляльки, а особливо паперові, адже стільки варіацій нарядів та образів. З приходом війни вдруге в моє життя, я ще більше почала впадати в ностальгію, розумом подорожувати своїми дитячими – “безпечними” спогадами, можливо, це такий психологічний захист мого мозку. У цій роботі я інтегрувала жорстоку реальність воєнного часу до контексту захоплень маленької дівчинки з невеликого міста Луганської області.»

Найкращий дитячий малюнок

Перше місце посіла Аріна Кононенко:
«З часом і нашою допомогою всі жахи війни перетворяться на минуле, тоді як нове буде тільки мирне та ціле».

Друге місце займає Віктор Горбань!
Так він поділився описом своєї роботи: «Малюнок “Несу світло” про те, що кожна людина, щоб там не було, повинна вірити у краще і допомагати іншим. На ньому зображений український хлопчик, який під час перебування в укритті під час повітряної тривоги, тримає в руці свічку, щоб нікому не було страшно і ніхто не плакав».

Третє місце за Емілі Заводовська, яка надіслала нам роботу «Живи»!

Найкраще художнє оформлення

Перше місце виграє Ольга Коваленко зі своєю роботою «Україну ворогу не віддамо – захистимо!»

Друге місце посіла Олена Дев’яткіна

Олена так написала про свою роботу: «23 лютого перед початком повномасштабної війни я побажала усім доброї ночі. Тоді я не знала, що вже завтра зрозумію справжній сенс цих двох буденних слів…Ранком 24 лютого, ми всі прокинулись іншими, хтось від вибухів, а хтось від слів: “Почалась війна”. Тоді кров змінила свій колір на жовто-блакитний, а серце забилось у такт гімну. Тоді ми зрозуміли, як давно не обіймали рідних і не пили каву з друзями».

Третє місце здобуває В’ячеслав Бирук та його робота «БУЧА»

Найкраще гасло

Перше місце отримав Антон Гусаковський

«Яка вона — Україна 2031? Така що використовує свій досвід не для відтворення минулих помилок, чи привід, застережливо, не робити певні рухи у розбудові нової країни, а із користю і розумом».

Друге місце здобуває Аріна Коновалова з роботою «Вірю у мрію!»

«Ми віримо в перемогу тому, що добро завжди має перемогти зло і наша Мрія знову підніметься в небо»

Третє місце посіла Тетяна Адаменко

«Мої роботи з циклу подяки #дякую_мирним_професіям. Висловлення вдячності у такий спосіб допомогло мені самій втриматися при здоровому глузді. Я не професійна ілюстраторка, працюю лікаркою лабораторної діагностики»

Приз глядацьких симпатій

Перше місце посіла Свистунова Анастасія з роботою «Мужність не дається на прокат».

Друге місце займає Катерина Золоташко
«У своїх роботах я хотіла показати всю свою любов до рідного міста…його вулиць, парків та моєї домівки. Я вірю, що настане день коли закінчиться війна і моє місто знову почне розквітати, люди почнуть знову жити та мирне небо буде разом з нами. Але зараз страждає і гине український народ, тисячі людей вмирають, через те що їх прийшли “освобождать”, але нас просто знищують та залишають без домівок, без життя. Це є геноцид українського народу, який не можна пояснити та простити».

Сабріна Скрипар зайняла третє місце зі своїм малюнком «Квітуча Україна!».

Найкраще відео

Перше місце отримав Георгій Тунік та його ролик-інтерв’ю «Там, де немає війни»

 

 

Друге місце займає Олександр Дубовий.

Так він описує свій ролик: «Відео про наслідки боїв, які були в Ірпені під час окупації у березні 2022 року Головний посил цього відео – Україна переможе та все відбудує. Але наші діти нічого не забудуть»

Ольга Бенко зайняла третє місце.

«Відео соціальна реклама, метою якої є привернути увагу всього світу до жахливої війни, розпочатої російською федерацією в Україні, у якій безліч діточок залишились без батьків»