Влада та громадськість Вилківської ОТГ визначились із найбільш придатним приміщенням для реалізації запропонованого молоддю проекту молодіжного центру. Про це домовились під час публічної консультації із заінтересованими сторонами, яку організувала громадська організація “Центр UA” 20 лютого.

Вилківська ОТГ створена ще в жовтні 2017 року, однак тут досі немає простору, у якому молодь громади могла збиратися, щоб проводити дозвілля та освітні заходи. Про важливість створення такого простору зазначили представники навчальних закладів, відділу Вилківської міської ради та сама молодь.

Однак, Вилківська міська рада на сьогодні не може забезпечити створення такого центру для розвитку молоді. За словами Зої Рогачко, секретаря Вилківської міської ради, у бюджеті на 2019 рік не передбачено виділення коштів на такі потреби.

“Ми вже проголосували бюджет на поточний 2019-й рік і в ньому не закладені кошти на реалізацію проекту молодіжного центру”.

Хоч коштів у бюджеті на простір немає, громада продовжила обговорювати різні варіанти вирішення питання. Зокрема, представник молодіжної громадської організації “Рада громадських лідерів” Сергій Гнездилов, запропонував використати для цієї цілі приміщення колишнього кінотеатру “Зоряний”:

“Така пропозиція вже неодноразово надходила до керівництва міської ради. Але нас не чують через те, що міська рада не бажає реалізовувати на території “Зоряного” соціальний молодіжний проект”.

Як зазначає активіст, приміщення кінотеатру раніше передали комунальному підприємству обласної ради, яке пов’язане з одним із депутатів облради. Через це місто не може контролювати процес проведення ремонтних робіт на цьому об’єкті та використовувати приміщення для потреб громади в подальшому.

Тому вирішили використати приміщення дитячого садочку “Казка”, яке є у власності Вилківської міської ради. Вже найближчим часом рада виділить це приміщення для реалізації проекту молодіжного центру. Представник відділу освіти Тетяна Суржикова погодилась із тим, що це приміщення є найбільш оптимальним вирішенням цього питання.

“Об’єктивно кажучи, кращого варіанту для проекту молодіжного центру Вилково годі й шукати”, – вважає вона.

Учасники публічної консультації домовились, що впродовж місяця молодь Вилківської ОТГ підготує проект молодіжного центру, який задовольнятиме їхні потреби. Водночас Вилківська міська рада підготує необхідний проект рішення для передачі приміщення для створення молодіжного простору.