Центр UA cпільно з аналітичним центром Колегіум Анни Ярославни розпочинають повний цикл публічної політики за напрямом «Демократизація інституту Президента». Ця реформа має демократизувати інститут Президента з метою створення успішної європейської парламентсько-президентської республіки. Реформа покликана вирішити такі проблеми:

  1. Президент продовжує відтворювати генерального секретаря ЦК КПРС, концентрує успадкований від тоталітарного СРСР принцип верховенства влади.
  2. Президент – головний архітектор, оператор та бенефіціар командно-адміністративної вертикалі.
  3. В руках у Президента сконцентровані надмірні законні та позазаконні можливості адміністративного впливу на виконавчу владу через повноваження щодо призначень, зокрема до силового блоку.
  4. Присутність Президента в усіх трьох гілках влади, яка дає право рішення щодо розподілу матеріальних та силових ресурсів.
  5. Відсутність демократичних обмежень, механізмів підзвітності та відповідальності для Президента.
  6. Президент не висуває бачення майбутнього, а затверджує програми і стратегії, більшість положень яких поза межами його повноважень. Ці програми не включаються до порядку денного коаліції та уряду, отже не мають шансу на втілення.
  7. Адміністрація Президента обслуговує верховенство влади, за структурою дублює уряд і не регулюється законодавством. Її функціонування визначається особистими чинниками, структура та діяльність непрозорі, всередині теж виникають конфлікти.

Ознайомитися з політичним порядком денним реформи інституту Президента можна за цим посиланням.

Наразі ми перебуваємо на стадії 2 повного циклу публічної політики – публічні консультації (стежте за анонсами нижче).
Зауваження та коментарі прохання надсилати на адресу avorobyovska@gmail.com

1