Представники молоді, виконкому та громадських організацій утворять ініціативну групу, яка розробить дорожню карту для створення Молодіжного центру на базі приміщення комунальної власності та положення про молодіжну раду. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 30 травня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, обласної державної адміністрації, шкільного самоврядування, молодіжних організацій та мешканці обговорили, у який спосіб мотивувати молодь залишатись в Солонянській ОТГ.

В першу чергу заступник начальника управління молоді і спорту ОДА в Дніпропетровській області Владислав Яцук окреслив проблеми розвитку молодіжної політики в Дніпропетровській області та розповів про основні напрями роботи обласної держадміністрації. На його думку, основними елементами роботи з молоддю є розвиток  молодіжної інфраструктури, функціонування дієвих механізмів залучення молоді, неформальна освіта та кадрове забезпечення молодіжного напряму в місцевому самоврядуванні.

“Як показує практика, часто за роботу з молоддю відповідає людина з відділу освіти чи культури, яка зовсім не приділяє цьому уваги. В тих ОТГ, де за цей сектор відповідає окрема людина, молодіжна політика впроваджується набагато ефективніше”.

Також, як вважають самі представники молоді, у Солонянській ОТГ  необхідно створити молодіжний центр та молодіжну раду. Зокрема, президент шкільного парламенту Солонянської опорної школи № 1 Кійко Юлія підкреслила, що поява молодіжної інфраструктури та механізмів впливу молоді на рішення влади значно активізує школярів у громаді.

“Нам потрібний молодіжний центр, тоді ми б мали можливість реалізовувати ідеї  швидше. Тому для нас важливо мати простір, де ми зможемо об’єднуватися за сферами інтересів чи хоббі ”.

На думку представника молодіжної громадської організації “Молодіжне об’єднання громадський фронт” Владислава Яценка, до вирішення проблеми варто підходити більш глобально, щоб  створити у громаді робочі місця та простір для освіти.

“В нас селище, ми не маємо університетів, великих корпорацій, простору для самореалізації. Треба спрямовувати роботу на те, щоб молодь хотіла повернутись в Солонянську громаду”.

За словами голови ради ОТГ Михайла Копейка, рада готова виділити приміщення для облаштування молодіжного центру та сприяти впровадженню механізмів впливу молоді на прийняття рішень в громаді.

“Молодь має сама робити перші кроки, заявляти про свої потреби, а місцеве самоврядування їх завжди підтримає. Щодо приміщення проблеми взагалі немає. Головне, щоб не було ситуації, коли приміщення відкривають, а ключі від  нього дати нікому”.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Вірослав Цюп’як підкреслив, що шукати шляхи вирішення проблеми будуть і надалі спільно з ОДА та громадськими організаціями, які долучились до заходу.

“Вже незабаром буде сформована робоча група, яка втілюватиме рішення, що були підтримані на публічній консультації та напрацьовуватиме нові проекти”.

За підсумками заходу учасники домовилися створити ініціативну групу для розробки проекту Молодіжного центру на базі приміщення комунальної власності та напрацювати положення про Молодіжну раду в ОТГ. Однак, питання впровадження посади молодіжного працівника та створення програм стажування для молоді вирішили відкласти.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.