Ініціативна молодь Первозванівської ОТГ спільно із місцевою владою працюватимуть над створенням Молодіжної ради та розробкою Програми реалізації молодіжної політики. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 28 травня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, шкільних та позашкільних закладів освіти, працівники сфери культури і молодіжні активісти обговорили можливі шляхи вирішення проблеми низької активності та залученості молоді до життя громади.

За словами заступниці голови Первозванівської ОТГ Олени Кузьменко, проблема комунікації між владою та молоддю полягає у тому, що органи влади мають загальні і типові уявлення про інтереси та напрямки діяльності молоді це освіта, спорт, культура тощо. Водночас, молодь не має навичок презентації власних ініціатив та ідей, які вони б хотіли втілити у громаді.

“Нам потрібно навчити молодь висловлювати свої думки і концентрувати свої бажання, свою увагу на тих цілях, які вони б хотіли втілити у життя. Коли у нас буде сформований такий актив, який буде бачити, що нам потрібно, – це стане місцевим здобутком”, зазначила вона.

На думку представниці активної молоді громади Марії Жалоби, однією із причин пасивності молодих людей є відсутність розуміння, у який спосіб вони можуть проявити свою ініціативу.

“Особисто у мене є досвід участі у різних заходах та їхньої організації. Але я не бачу, як його можу застосувати у проектній діяльності, тому що немає у громаді місця, де можна створювати проекти систематично. Так, нас мало, але охочі, я впевнена, є. Дуже хочеться з ними познайомитись особисто, щоб співпрацювати”.

Її думки заперечила і наголосила, що тренінгова робота з молоддю стосовно набуття ними навичок проектного менеджменту проводилася. Про це зазначила головна спеціалістка відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Первозванівської сільської ради Тетяна Назаренко. Зокрема зазначила, що є навіть перші проекти від різних територій ОТГ. Однак, немає стратегічного бачення, як та за які кошти їх можна втілити.

“Молодь необхідно об’єднати в один час і в одному місці, аби вони могли поділитися за групами інтересів, створити свою систему пріоритетів і розпочала спільну діяльність. Але для цього їм потрібна якась основ, і ця основа має бути нормативною тобто програма, статут, на підставі чого молодь зрозуміє обсяг своїх повноважень та механізми впливу на прийняття рішень в громаді”, говорить вона.

Своїм досвідом ефективної співпраці влади та молоді поділився голова Координаційної ради з питань молодіжної політики при КОДА Дмитро Бабак, а також дав поради, як не перетворити діяльність молодіжних консультаційно-дорадчих органів на пасивну та формалізовану.

“Не варто перетворювати Молодіжну раду на орган мобілізації молоді для урочистих та святкових заходів, де її представники використовують як масовку або “декорацію”. Проекти та заходи, придумані владою для молоді   не працюють. Якщо хочете, аби молодь дійсно виявляла ініціативу і хотіла робити щось корисне дайте їй свободу дій та підтримайте у будь-яких починаннях”.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Яна Сапожнікова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“Зі свого боку, наша організація готова надавати вам експертну підтримку для розробки статутних документів та сприяти їх ухваленню”, – наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники створили ініціативну робочу групу, що працюватиме над розробкою статуту та положення майбутньої Молодіжної ради, а також запланували проведення для новообраного складу ради серії тренінгів із залученням профільних експертів на тему написання грантових заявок.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.