17 квітня 2019 року депутати Краснопільської об’єднаної громади затвердили Програму сприяння створенню та підтримки діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на території Краснопільської селищної ради на 2019-2020 роки.

За ініціативою представниці ГО “Центр UA” у Сумській області Марини Носаченко, представників Краснопільської ради та регіональної координаторки ПРООН у Сумській області Тамари Харченко було проведено публічну консультацію у ході якої розглядались питання необхідності реорганізації управління багатоквартирними будинками на території громади.

У результаті роботи Рада Краснопільської громади затвердила Програму сприяння ОСББ. За допомогою цього документу мешканці Краснопільської ОТГ будуть створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Фактично програма є фундаментом для забезпечення умов створення, а згодом і сталого, ефективного розвитку ОСББ. Так мешканці долучаться і до створення системи надання житлово-комунальних послуг,  і до участі у проведенні поточних та капітальних ремонтів будинків. Також в перспективі через ОСББ у громаді зможуть залучати кошти з держбюджету, інвестиції та кредитів від міжнародних організацій для утримання своїх будинків. Загалом Програму розраховують на 2019-2020 роки.

За словами Марини Носаченко, ця програма – важливий крок у побудові стосунків між мешканцями та владою, а також свідчить про реальну підтримку створення об’єднань, а не байдужість з боку влади до утримання багатоквартирних будинків в незадовільному стані. Крім цього, на сайті громади з’явились інструкції для громадян про створення об’єднання.

Також мешканці отримують консультації безпосередньо від працівників відділу житлово-комунального господарства та координатора ПРООН Тамари Харченко. На території громади вже з’явились дві ініціативні групи.