Міністерство освіти і науки України та Міністерство охорони здоров’я у партнерстві з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) запускають інформаційну кампанію “Незаконна агітація: дізнайся, як захиститися”. Мета кампанії – протидія незаконній агітації  та зловживання адміністративним ресурсом у медичній сфері та сфері освіти.

Міністерства уже підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з IFES, що стане першим кроком у реалізації кампанії. Завдяки цій ініціативі планують підвищити обізнаність про використання адмінресурсу під час виборів та забезпечити політичну неупередженість українських закладів освіти та медицини у цей період. Кампанія в першу чергу спрямована на вчителів у школах, викладачів і студентів університетів, батьків, медиків та пацієнтів.

Люди зможуть поширюватимуть у соціальних мережах повідомлення про факти  незаконної агітації під однойменним хештегом – #НезаконнаАгітація. А також  у березні 2019 року освітні та медичні заклади отримають практичні матеріали, в яких пояснять, як можна протидіяти незаконній агітації. Водночас у регіонах  проведуть публічні обговорення щодо протидії зловживанню адміністративним ресурсом.

За підсумками інформаційної кампанії під час президентських перегонів розроблять план для продовження кампанії напередодні парламентських виборів у жовтні 2019 року.

*ГО “Центр  UA” є партнером інформаційної кампанії “Незаконна агітація: дізнайся, як захиститися”.