Місцева влада готова впроваджувати нові методи інформування населення щодо проблем з системами водопостачання та способів їхнього вирішення, а також збере робочу групу для обговорення ідей місцевих жителів у питаннях реформування водопостачання. Про це заявили учасники публічної консультації, яку організувала громадська організації “Центр UA” 31 січня в Солонянській ОТГ Дніпропетровської області.

Одна з найбільших проблем в Солонянській ОТГ — низька якість води. Згідно з даними аналізу Держспоживслужби, сірководень перевищує норму, а 80%  комунальної інфраструктури перебуває в критичному стані, через що відбуваються регулярні й тривалі перебої з постачанням води.

Голова Солонянської ОТГ Олександр Копейко наголосив, що основна проблема полягає не тільки в застарілій інфраструктурі, але й у несприятливому географічному положенні та обмеженому бюджеті. Через ці та інші проблеми громадські активісти сформували петицію з низкою вимог, серед яких аудит профільного комунального підприємства та створення в його рамках наглядової ради.

Зокрема, громадський активіст з села Широке Павло Хобот вважає, що до вирішення проблеми важливо залучати громадян і запропонував кілька варіантів співпраці, серед яких  звернення та відвідування громадянами приймалень депутатів обласної та Верховної Ради з вимогами долучатись до вирішення проблем, розгляду та доповнення планів дій та стратегій ОТГ в сфері реформування систем водопостачання. Крім цього, на його думку, необхідно скликати робочу групу та створити наглядову раду над комунальним підприємством.  

 

Відсутність комунікації між владою та населеннями про стан речей в сфері реформування систем водопостачання — чи не головна причина конфліктів в ОТГ. Так вважає громадський діяч Сергій Кіпріч, тому він наголосив на необхідності публікації інформації про кожен крок влади на інформаційних ресурсах, адже заздалегідь попереджені про відключення води люди зможуть завчасно купити необхідну її кількість в магазинах.

Жителька ОТГ Галина Жук підтримала цю ідею та запропонувала покласти обов’язки проведення інформаційних заходів на місцевих старост. “Я була на цьому заході та розумію, наскільки ця тема важка, але є чимало ідей для її вирішення. Їх треба доносити й до інших людей. Чим більше інформації – тим менше буде обурень”.

Як вважає депутатка селищної ради Олена Сергєєва, застарілі ділянки водогону варто змінювати за рахунок місцевого населення, що в подальшому дозволить оновити застарілі комунальні системи.

Місцева влада погодилась впровадити нову інформаційну політику щодо реформ сфери водопостачання та активніше долучатиме до змін громадян, зокрема через створення робочої групи. Це необхідні кроки у питаннях реформи водопостачання у Солонянській ОТГ.