Посилення інституційної спроможності Молодіжної ради та розробка Програми розвитку молодіжної політики у Городницькій ОТГ сприятимуть задоволенню інтересів молоді на території громади. Про це повідомили учасники публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала 29 січня ГО “Центр UA”.

Питання розвитку громад залежить від того, чи матиме прогресивна молодь перспективи для самореалізації та чи буде зацікавленою в житті ОТГ. Тому молодь Городницької територіальної громади разом із депутатами селищної ради, працівниками освіти та культури шукали варіанти залучення молоді до життя та розвитку Городницької ОТГ.

Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та державних закупівель Городницької ОТГ Григорій Барам зазначив, що згідно із визначенням, яке дає Рада Європи, молодіжна політика – сукупність заходів, що проводяться з молоддю та для молоді в соціальній, освітній, культурній або політичній сферах з метою їхнього впливу на своє майбутнє. Тому чиновник вважає, що молоді необхідно відчувати свій вплив на політику в ОТГ і для цього уже існує Молодіжна рада. Однак, інституційна спроможність її діяльності невисока, оскільки рішення цього органу носять рекомендаційний характер.

“А відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 р. № 1198, Молодіжні ради при органах самоврядування повинні сприяти участі молоді у процесі розроблення, видання актів з питань реалізації державної політики у молодіжній сфері на місцевому рівні. У зв’язку з цим виникає необхідність погоджувати регуляторні акти із Молодіжною радою, що в перспективі якісно посилить вплив членів молодіжної ради на вироблення політики селищною радою”, – підсумував Григорій Барам.

За словами членкині Молодіжної ради, зараз існує потреба переглянути та затвердити Положення про Молодіжну раду й обрати новий керівний склад. “Це дасть змогу обговорити механізми оцінювання та підготувати рекомендації стосовно проектів актів селищної ради у питаннях державної політики у молодіжній сфері, а також визначити спосіб участі у розробці проектів актів державної політики у молодіжній сфері на місцевому рівні”, – додала членкиня Молодіжної ради Марія Рибчинська.

Як вважає Оксана Костюк, вчителька Опорного навчального закладу “Городницька ЗОШ І-ІІІ ступенів, для того, щоб забезпечити інтереси молоді у дозвіллі, необхідно виділити Молодіжному центру приміщення.

Її пропозицію підтримала і Марія Рибчинська: “Потреба дійсно назріла. Раніше за кошти громади уже придбали для Молодіжного центру проектор та ноутбуки, однак у молоді відсутнє постійне місце для проведення заходів”.  

Шляхом тривалої дискусії учасники публічної консультації дійшли згоди, що для забезпечення потреб молоді у дозвіллі підійде приміщення дитячої бібліотеки. Тому прийняли рішення підписати колективне звернення до селищного голови, аби допомогти облаштувати це приміщення для потреб Молодіжного центру.

Під час дискусії учасники також намагалися знайти варіанти, які допоможуть молоді розвиватися ще й у довгостроковій перспективі. Найбільш прийнятною визнали пропозицію Терези Тітаревої щодо розробки Програми розвитку молодіжної політики в ОТГ із залученням максимальної кількості заінтересованих сторін.

Учасники публічної консультації висловили бажання продовжити роботу у даному напрямку та звернулися до представника ГО “Центр UA” із пропозицією організувати найближчим часом публічну консультацію з питань розробки Програми розвитку молодіжної політики в ОТГ.