Раціональне використання освітньої субвенції надасть можливість покращити матеріальну базу в освітніх закладах та допоможе молоді урізноманітнити своє дозвілля за допомогою різних гуртків та секцій. Саме про це йшлося на публічній консультації, яку організувала громадська організація “Центр UA” 31 січня 2019 року в Тлумацькій ОТГ.

Створення опорної школи у Тлумацькій громаді дає перспективу розвитку шкіл та оснащення класів відповідними матеріалами. Достатня кількість учнів в класах зможе підвищити конкурентоспроможність учнів, адже наповнення класів подекуди складає всього 10 учнів.

Учасники консультації заслухали усі “за” і “проти” такої реформи та запропонували своє бачення вирішення цієї проблеми. Загалом йшлося про збереження робочих місць для вчителів після оптимізації шкіл.

На думку заступника голови Тлумацької ОТГ Ігоря Мандаря, влада має забезпечити всі належні умови для навчання учнів та роботи вчителів: від підвезення учнів до опорної школи до забезпечення однакових соціальних умов для всіх школярів.

“При можливості докупити ще один транспортний засіб для комфортного доїзду у навчальний заклад. Це також надасть учням можливість займатися в позакласний час  у різних гуртках та секціях, котрі знаходяться в основному в Тлумачі, для розвитку своїх здібностей”, – зазначив Ігор Мандар.

Керівник відділу освіти, молодіжної політики та спорту Наталія Мандар зазначила, що створення опорної школи не спричинить до відсіювання  педагогів, а лише до вивільнення годин в навчальному плані, що дасть змогу покращити надання якісних освітніх послуг та збільшення матеріальної бази.

Під час консультації йшлося про збереження ступенів освітніх закладів.Таку альтернативу  запропонували для учнів 10-11 класів, яких попереду очікує складання зовнішнього незалежного оцінювання, що дасть змогу їм ретельніше підійти до підготовки.

Голова Тлумацької міської ОТГ Роман Круховський зазначив, що створення опорної школи надасть змогу зекономити кошти ОТГ і ці кошти вдасться спрямувати на покращення та розвиток інфраструктури громади.

Загалом учасники дискусії дійшли згоди, що важливо створити опорну школи та зрозуміли ціну затягнення чи не вирішення цього питання. В найближчому майбутньому планують провести обговорення та консультації в цьому напрямку, щоб більшій аудиторії представити важливість створення опорної школи та почути думки кожного стосовно цього.