В Українському кризовому медіа-центрі відбувся бріфінг з нагоди відкриття 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.

У брифінгу взяли участь: Інна Борзило, виконавча директорка громадської організації “Центр UA”; Аксиня Куріна, журналістка, координатор 5-го Міжнародного конкурсу – “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”; Ніна Потарськадиректорка центру соціальних і трудових досліджень, консультантка Міжнародної жіночої ліги за мир і свободу; Ірина Славінська, координаторка кампанії “Повага”, продюсерка радіо “Культура”; Олена Старанчук, дизайнер, співзасновниця клубу ілюстраторів Pictoric.

Конкурс проводиться вп’яте, спеціальна тема цього року  – «Жінки. Рівність. Політика». Конкурсні роботи приймаються до 15 липня. «Саме зараз час для того, щоб народився творчий контент, той, який буде розповсюджено у регіонах. Це постери, слогани, есеї. Це також інші форми, які пропонує учасникам конкурс «Стоп цензурі» – вони стануть дуже гарним інформаційним приводом для того, щоб такі дискусії велися не лише у Києві, а і на регіональному рівні», – наголосила Інна Борзило, виконавча директорка громадської організації «Центр UA», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

На конкурс приймаються роботи різних видів – гасло, вірш, мультимедіа, текст або зображення. Заявка на конкурс може бути анонімною. Головна мета цьогорічної спецтеми – привернути увагу громадськості до проблеми висвітлення жінок-політиків у медіа. «Існує низка більш впізнаваних жінок-політикинь, міністерок і народних депутаток, які згадуються у медіа частіше. Назагал тема жіночої політичної роботи часто залишається обмеженою стереотипами. Типовий випадок – це коли, наприклад, на Різдво народній депутатці телефонують, аби взяти у неї сімейний рецепт куті, а не розпитати про законопроект, який вона готує», – зазначила Ірина Славінська, координаторка кампанії «Повага».

Ключові теми Конкурсу – доступ до інформації та свобода слова. «Це важливо, що свобода слова – один з ключових елементів демократії. Без неї демократія неможлива. Ми вважаємо, що дуже важливо нагадувати і владі, і громадянам, і журналістам про те, що ці цінності треба захищати кожного дня», – підсумувала Аксиня Куріна, координаторка конкурсу. Оголошення переможців відбудеться у вересні.

Джерело: УКМЦ

Фото: Олег Сидоренко