Представники Вінницької міської ради разом з активістами вдосконалили процедуру міського конкурсу грантів для громадських організацій та презентували потенційні нововведення на другій публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA” 26 березня. Автори правок запропонували розділити фінансування великих та малих грантів, що дозволить брати участь в конкурсі як молодим, так і досвідченим громадським організаціям.

Чиновники спільно з експертами, активістами ГО та представниками КП «Інститут Розвитку Міст» впродовж двох місяців напрацьовували зміни до чинного положення про міські гранти, аби демократизувати умови конкурсу для реалізації прогресивних проектів.  Шість років поспіль громадські організації на конкурсній основі змагаються за фінансування соціально-культурних проектів у Вінниці. Попри те, що кожного року фінансування проектів зростає, кількість ГО, які беруть участь у відкритому конкурсі, скорочується. Для того, аби збільшити кількість та якість конкурсних пропозицій, автори правок пропонують розділити фінансування великих та малих грантів, а також внести адміністративний супровід під час написання грантових заявок.

Відповідно до пропонованих змін, сума великого гранта становитиме 25-100 тис., за яку зможуть змагатись громадські організації з дворічним досвідом роботи. Малий грант (10-25 тис. грн) зможе отримати ініціативна група або організація, що тільки починає працювати з бюджетними коштами. Для напрацювання навичок адміністрування, молоді ГО зможуть отримати супровід в частині написання заявок та звітуванні від досвідченої організації-адміністратора конкурсу.

«Я вважаю, що саме перша невелика фінансова допомога та підтримка на всіх етапах реалізації проектів є дуже важливою для кожної організації. Ми теж пройшли цей шлях, отримавши перші 5000 грн від ФГ «Подільська громада», і знаємо, як важливо навчитись грамотно управляти грантовою заявкою», – зазначив Сергій Проценко, голова організації «Центр Поділля-Соціум».

Також учасники консультації підтримали пропозицію щодо введення поняття «організації», або «групи організацій», які здійснюватимуть адміністративну підтримку конкурсу. Така організація обиратиметься на конкурсній основі:

«На подібне адміністрування варто, щоб подавалась група організацій, яка зможе розподілити між собою велику кількість обов’язків. Також пропонуємо задіяти «ХАБ. Вінниця» як майданчик для організації  навчання, консультації, та розгляду заявок», – зазначила Аліна Дяченко, Директорка КП «Інститут розвитку міст».

Щоб внести напрацьовані на консультаціях зміни, представники Департаменту правової політики та якості Вінницької міськради був поданий лист на Міністерство юстиції з проханням роз’яснити, чи носить постанова Кабінету Міністрів №1049 рекомендаційний характер – саме цей документ визначає порядок проведення конкурсу місцевим самоврядуванням.

«Тепер, посилаючись на роз’яснення, ми можемо офіційно відповісти, що дана постанова є рекомендаційною. Пропоную узагальнити всі пропозиції, аби спільно їх втілювати в життя ухвалити напрацьовані зміни», – зазначив Роман Бочевар, Директор департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради.  

Активісти та чиновники публічно презентують зміни, після чого представлять правки на розгляд депутатському корпусу:

«Я підготую листа на міського голову з узагальненими пропозиціями. Ми зберемо підписи організацій і будемо сподіватись, що в 2019 році конкурс відбудеться за прогресивними правилами, адже до їх написання долучились всі заінтересовані сторони», –  підсумувала Олена Данілова, координаторка ГО «Центр UA» у Вінницькій області.