19 квітня о 17:00 у приміщенні прес-центру Житомирської міської ради (майдан С.П. Корольова, 4/2) відбудеться публічна консультація з заінтересованими сторонам щодо реалізації інклюзивної моделі освіти в Житомирі. Створення інклюзивного освітнього середовища в держаних шкільних закладах є одним із завдань концепції Нової української школи, яку підтримали депутати і урядовці в 2017 році. В рамках цієї концепції столичні чиновники виділили частину цільової освітньої субвенції для пілотних програм у школах Житомирської області, які передбачають переведення дітей з інвалідністю до загальноосвітніх шкіл. Представники громадської організації “Центр UA” спільно з місцевою владою, керівниками та педагогами навчальних закладів, батьками учнів, представниками громадських організацій та журналістами обговорять проблеми, що виникають під час реформування освітнього середовища, та розроблятимуть план дій щодо поетапної інтеграції дітей з інвалідністю до навчального процесу у звичайних школах.

Питання публічної консультації:

  • Як втілюється освітня реформа у Житомирі та області?
  • Чи в змозі загальноосвітні навчальні заклади надати якісні освітні послуги дітям з інвалідністю?
  • Чи готовий педагогічний колектив забезпечити особливі освітні потреби?
  • Чи потрібно проходити вчителям підвищення кваліфікації у зв’язку із введенням інклюзії у школи?
  • Чи готові учнівські колективи до появи у їх середовищі дітей з інвалідністю?

ГО “Центр UA” запроваджує практику вирішення місцевих проблем шляхом пошуку оптимальних рішень спільно з громадою. Проведення публічних консультацій з залученням представників різних заінтересованих сторін дозволить місцевій владі  розробляти та ухвалювати більш якісні рішення, які будуть зрозумілими і тому підтриманими громадою.

За додатковою інформацією звертайтесь до координатора ГО «Центр UA» у м. Житомирі Сергія Яцика 098 015 87 78; yatsyk.nadu@gmail.com.

Публічна консультація відбувається у рамках проекту “Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст діяльності в рамках проекту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.