Представники міської ради, активісти спільно з містянами наголосили на важливості забезпечити відкритість та доступність Літнього театру в Міському саду для одеситів під час публічної консультації, яку організувала ГО “Центр UA”. На думку містян, територія Літнього театру має стати публічним простором для відпочинку одеситів та бути захищеною від незаконної забудови.

В 2017 році активісти дізнались, що міська рада передала територію Літнього театру в оренду приватній особі, яка підготувала проект зведення торговельного центру на цій ділянці. Відтоді історична зелена зона в центрі Одеси ризикує бути забудованою та недоступною для одеситів. Тому ключовими запитаннями консультації став пошук механізмів використання території в інтересах громади.

Представники міської влади вважають, що неможливо зберегти Літній театр як простір громадського користування без вирішення юридичного аспекту:

“Будь-які наші дії щодо розвитку Літнього театру будуть незаконні, доки ми не примусимо міську раду внести зміни до історико-архітектурного плану Одеси в частині визначення меж Міського саду. Це дозволить унеможливити подальшу забудову історичних ділянок в місті”, зазначила Ольга Квасницька, депутат Одеської міської ради.  

Учасники консультації погодились, що використання території Літнього театру в інтересах громади Одеси можливе лише у випадку повернення відповідної ділянки у власність територіальної громади. Один з варіантів примусовий викуп приміщень та розірвання угоди про оренду ділянки у зв’язку з порушенням договору про оренду:

“Допоки на міській території існує приватна власність, представники громадськості не зможуть гарантувати, що вона буде призначена для використання в інтересах громади”, — визнав активіст Юрій Нікітін.

Представники міської влади та громадських організацій наголосили, що спроби закрити вільний доступ до Літнього театру, розробка проектів подальшої забудови ділянки у комерційних цілях, ліквідація зелених насаджень та невжиття заходів щодо благоустрою території сприймаються мешканцями Одеси, як зазіхання на власність міської громади. Тому учасники консультації домовились написати звернення до Міністра регіонального розвитку та будівництва, Міністра культури, голови Одеської ОДА та мера Одеси з наполегливою вимогою підтвердити охоронний статус Літнього театру як частини Міського саду відповідним рішеннями Мінкульту, а також забезпечити повернення території Літнього театру у власність міської громади шляхом викупу, примусового викупу або іншим прийнятним правовим способом.

Поставити підписи під зверненнями можна за адресою Обласної бібліотеки ім. Грушевського (вул. Троїцька 49\51). Контактні особи Віталій Устименко (068 8363 305), Михайло Мейзерськи (097 532 9112).

Учасники публічної консультації вважають, що запропоновані рішення зменшать градус напруги в Одесі та сприятимуть забезпеченню відкритого конкурсу ідей щодо подальшого використання території Літнього театру в відповідності до її охоронного статусу і функціонального призначення.