У Хмельницькому з’явиться публічний простір для молоді, який сприятиме обміну досвіду та реалізації соціально-культурних проектів. Чиновники, представники молодіжних організацій та активісти під час публічної консультації, яку організувала ГО “Центр UA”, наголосили, що Молодіжний центр має стати ефективною комунікаційною площадкою між місцевою владою та молоддю без надмірної формалізації, однак з реальним доступом молодих людей до управління установою. Ці принципи будуть частиною “Положення про молодіжний центр у Хмельницькому”, над яким працюватимуть учасники консультації.

Створення Молодіжного центру в Хмельницькому започаткувала низка молодіжних і студентських громадських організацій ще минулого року: відповідно до запиту міська влада виділила комунальне приміщення для центру і наразі займається підготовкою документів для створення відповідної комунальної установи. Проект «Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про створення комунальної установи “Молодіжний центр”» та затвердження положення про нього попередньо виноситиметься на засідання Виконавчого комітету Хмельницької міської ради 22 березня 2017 року:

Відповідальність за продуктивну роботу центру повинна бути як зі сторони міської ради, так і зі сторони молоді та громадських організацій. Молодіжний центр повинен охопити усі сфери життя молоді. Важливо, щоб структура Центру була мінімально завантажена адміністративно-управлінським апаратом, а виділене приміщення могло  трансформуватись під різноманітні потреби молоді”, зазначила Галина Мельник, заступниця Хмельницького міського голови.

Під час консультації представники молодіжних організацій спільно з владою домовились про процедуру формування штату співробітників Молодіжного центру:  відбір спеціалістів відбуватиметься на конкурсній основі:

“Прозорий та незалежний конкурс забезпечить підбір фахового персоналу для управління центром. Важливо, щоб в установі також працював психолог, можливо варто до роботи залучити волонтерів”, висловив позицію Владислав Гребенюк, голова ГО “Молодь за краще майбутнє”.

Протягом першого року молодіжний центр фінансуватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету, а з часом проект зможуть підтримати підприємці та грантодавці. Важливою передумовою залучення позабюджетних коштів стане якісне та прозоре управління новоствореним закладом:

Молодіжний центр повинен створюватись виключно за участі самої молоді, щоб уникнути формалізації установи. Ця консультація показала, що у влади та активістів погляди на формат роботи, фінансування та структуру Молодіжного центру фактично збігаються, залишилось лише все оформити у відповідний проект рішення та забезпечити його ухвалення”, підсумував Олег Черненко, координатор ГО “Центр UA” у Хмельницькій області.