Уже із квітня цього року українці матимуть можливість виключно за рецептом лікаря отримувати ліки безкоштовно, або з частковою доплатою. 

Про це під час презентації Всеукраїнського туру «ЗміниТи: взаємодія заради змін» у Вінницькій облраді повідомив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

За його словами,  у рамках проекту «Доступні ліки» установлюється  державне регулювання  за трьома  нозологіями : серцево-судинні захворювання,  бронхіальна астма та цукровий діабет.

«Проект спрямований  на лікування людей, а не на забезпечення їх ліками.  Наразі, 25 млд. грн. бюджетних коштів витрачаються  щороку на ліки, які не впливають на здоров’я людини і не мають в своєму складі лікуючих речовин. Ми розробили національну політику в цій сфері, яка має бути реалізована до 2025 року.  До квітня цього року на сайті Міністерства охорони здоров’я уже  буде оприлюднено увесь  перелік препаратів, що беруть участь в програмі реімбурсації», – зазначив Ілик.

Зазначимо, що з програмою українці матимуть можливість отримати ліки для лікування трьох вказаних захворювань безкоштовно.  Якщо хтось захоче придбати дорожчий препарат, повинен буде доплатити різницю.

Всеукраїнський тур “ЗміниТИ: взаємодія заради змін” проводиться громадською організацією ”Центр UA” спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та представниками Міністерста охорони здоров’я. Мета туру – почути думку проактивної спільноти на місцях щодо розробки системних змін у країні.