Українська молодь, яка нещодавно отримала право виборця, віддаватиме свій голос за ті політичні сили, доброчесність членів яких не викликатиме сумнівів. У цьому команду Центру UA переконали студенти Вінницького державного педагогічного університету в рамках полісі-туру #ЗміниТИ на Вінниччині.

Студенти зауважили, що чудово вирізняють популізм, у своїй більшості зневажають підкуп та політичні маніпуляції під час виборчих перегонів. У свою чергу, координатор руху ЧЕСНО Микола Виговський запропонував студентам зручний інструмент аналізу кандидатів – каталог фігурантів антикорупційних розслідувань ЧЕСНО, який щоденно поповнюється новими прізвищами підозрюваних у незаконному збагаченні та інших корупційних діяннях. Невдовзі рух ЧЕСНО запропонує активним громадянам новий інструмент – Політична пам’ять – сервіс акумуляції досьє на політиків, які хоча б раз брали участь у виборах усіх рівнів.

Упродовж консультації про рівний доступ до політики з вінницькими активістами, депутатами міської ради та журналістами в приміщенні Вінницької обласної державної адміністрації команда ЗміниТи обговорила необхідність запроваджень виборчих правил, які уможливлять формування нової політичної еліти в Україні.

Зокрема, активісти висловлювались за підвищення професійних вимог до кандидата у депутати, оскільки наразі до рад практично не потрапляють фахівці з економіки, права, фінансового менеджменту, урбаністики, проектного менеджменту. Привабити таких фахівців до нормотворчих органів на місцях можна фінансово, надаючи заробітну плату, достатню для того, аби спеціаліст якісно виконував свою роботу. Активісти, які йдуть до влади, мають бути готовими до виконання обов’язків депутата на професійному рівні, що можна забезпечити на рівні навчальних програм для депутатів.

Всеукраїнський тур “ЗміниТИ: взаємодія заради зміг” проводиться громадською організацією ”Центр UA” спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та представниками Міністерста охорони здоров’я. Мета туру – почути думку проактивної спільноти на місцях щодо розробки системних змін у країні.