Команда проекту ініціює і підтримує кампанії, мета яких – захист свободи слова, протидія цензурі, впровадження гендерної рівності в медіа. Найвідоміша з них – Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни».

У 2010 році  громадські активісти намагалися створити ефективний механізм, який би дозволив посилити контроль за діяльністю органів влади. Завдяки ініціативі ГО «Центр UA», яка в ті часи була координатором платформи «Новий громадянин», було створено Коаліцію за доступ до публічної інформації. Коаліція успішно здійснила адвокаційну кампанію законопроекту «Про доступ до публічної інформації», його було прийнято й введено в дію у  2011 році. Слід зазначити, що це  була найбільша перемога  громадянського суспільства за часів Януковича.

У 2011-2013 році активісти Центру UA створили документальний альманах «Відкритий доступ» – історії громадян, які за допомогою закону «Про доступ…» намагаються впливати на владу. Під час Всеукраїнського туру фільму в 2013 році його покази систематично намагалися зірвати представники влади і силових структур, але тим самим саме вони забезпечили увагу до фільму й інтерес до механізму дії закону.

Незважаючи на те, що цей нормативно-правовий документ увійшов до 10-ки кращих законодавчих актів (згідно рейтингу Centre for Law and Democracy, Канада), які регулюють сферу доступу до інформації, в українських реаліях він вимагав істотного доопрацювання. В 2014 році домоглися прийняття Верховною Радою вагомих змін до закону (законопроект № 0943), що значно розширило можливості громадян отримувати публічну інформацію.

У березні 2014 р. Центр UA створив сайт «Доступ до правди» на базі платформи Alaveteli. Даний ресурс є зручним інструментом для отримання публічної інформації – відправлення інформаційних запитів в органи влади та місцевого самоврядування й одержання відповідей, а відтак – для ефективного контролю громадян за діями влади. Сайт є частиною мережі подібних ресурсів по всьому світі.

За час свого існування портал перетворився на найбільшу в Україні базу публічних даних та містить найширший перелік розпорядників публічної інформації – понад 970. За допомогою сайту в період з 2014-го по 2016 рік було надіслано більше 10 000 запитів.

У жовтні 2015 року сайт зазнав трансформацій – відтепер на ньому публікуються новини на основі інформації, отриманої на запити; журналістські розслідування, де одним з інструментів отримання інформації є інформаційний запит, блоги про практику взаємодії українських громадян, що мешкають у різних містах України, з розпорядниками інформації; судові кейси – про те, як суди відновлюють право громадян на інформацію.

На даний момент редакція веде тему про стан історичних будівель міста Києва та їх власників, у найближчому майбутньому планує масштабувати цей проект на інші міста України.

Команда проекту ініціює і підтримує кампанії, мета яких – захист свободи слова, протидія цензурі, впровадження гендерної рівності в медіа. Найвідоміша з них – Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни».

Детальніше про «Доступ до публічної інформації»: сайт, фейсбук.